20 października 2018, Wojciech Kulik

Klapki na oczy sposobem Panasonica na problem z biurowym open space

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma, Tematyka: Panasonic Lifestyle i biznes, Producenci: Panasonic

„Liczba otwartych biur rośnie, a dla pracowników ważne jest by mieć osobistą przestrzeń, w której mogą się skupić". Wear Space ma być rozwiązaniem tego problemu.

Trudności związane ze skupieniem uwagi na zadaniu oraz brak możliwości odizolowania się od reszty zespołu to jedne z podstawowych minusów wiążących się z przestrzenią biurową urządzoną w modelu open space. Swój sposób na rozwiązanie tego problemu przynajmniej do pewnego stopnia zaprezentował Panasonic.

Autorami tego gadżetu są projektanci ze studia Panasonic Future Life Factory. Właściwie nie jest to nic innego jak przeznaczony dla ludzi odpowiednik… końskich klapek na oczy. Dzięki nim zwęża się pole widzenia pracownika (o około 60 proc.), dzięki czemu eliminowana jest przynajmniej część „rozpraszaczy”. Kolejna część wygłuszana jest dzięki zintegrowanym słuchawkom redukującym hałas z otoczenia.

Wear Space Panasonic

„Liczba otwartych biur rośnie, a dla pracowników ważne jest by mieć osobistą przestrzeń, w której mogą się skupić. Wear Space [jak zostało nazwane to ustrojstwo] natychmiast tworzy taką przestrzeń i jest to tak proste, jak zakładanie ubrania” – zachwalają autorzy. Cóż, wygląda na to, że uwolnieni od kabin mamy się zamknąć w jeszcze mniejszych kabinach.

Wiele epitetów pasuje do tego wynalazku i tych negatywnych znalazłoby się pewnie przynajmniej tyle, co pozytywnych. A jeśli myślicie, że gorzej być nie może, to dochodzimy do ceny. Otóż wynosi ona 29 tysięcy jenów, czyli prawie 1000 złotych. I to w ramach przedpremierowej zbiórki, później ma ona jeszcze wzrosnąć…

Źródło: TechCrunch, Dezeen Panasonic

Komentarze

 • Sharimsejn, #

  1000 zł buahahaha

 • r_e_s_e_t, #

  Poczekaj na wersję Fatal1ty Turbo dla graczy.

 • Sharimsejn, #

  No te Fatal1ty to mogliby już zmienić bo typa mało kto już kojarzy :D Np. nowa wersja grafik Snax Extreme hue hue

 • Eternal1, #

  Dżizas co za czasy... może w komplecie łańcuch żeby przywiązać pracownika do stanowiska?

 • r_e_s_e_t, #

  Wystarczy, ze ma kredyt.

 • Kerebron, #

  Co następne? O_o Smart-worek-z-obrokiem, żeby pracownik a.k.a. niewolnik nie musiał do żarcia ruszać tyłka ze swojego stanowiska w kieracie? No i pielucha do kompletu.

 • bajbusek, #

  czekam aż do mojego kojca/biurka podejdzie menadżer i mnie w końcu wyszczotkuje :}

 • r_e_s_e_t, #

  Dostałem takie samo w pudełku z klawiaturą od lenovo. Myślałem, że to tylko pianka wyscielająca, a tu taki drogi i przydatny prezent dostałem. Dobrze, że nie wyrzucilem od razu. Jak ktoś chce, to sprzedam tanio za 800zł.

 • TicTac, #

  W toaletach już są kabiny może dodać do nich monitory z klawiaturą i telefon = stanowisko pracy jak znalazł :)

 • xxx.514, #

  Wygląda jak przerośnięty kołnierzyk z trailerów do Cyberpunka.

 • tarzinio, #

  Według mnie to żaden sposób na prywatność, a kolejna próba manipulacji człowiekiem. Zmusza ich by w pracy skupić się tylko na swojej przestrzeni. Widać w Azji juz całkiem coś odbija na tle pracy.

 • rulax, #

  Ale wtedy boksy będą mogły mieć wymiary 1,2x1,2m. I z RODO's mniej problemów. Pytanie dla dociekliwych: ilu pracowników można będzie upchać w biurze 30 m2? :))))
  Następny wynalazek: krzesło biurowe z podłączeniem do kanalizacji. Inwestujesz 800 zł jednorazowo a masz oszczędności 40 min. dziennie na jednego pracownika :))))))))))

 • benutzer, #

  Następnym krokiem będzie adaptacja ferm drobiu i boxów po chowie klatkowym.

 • Mario.1984., #

  Adaptacja chlewa! Zwiększenie mocy przerobowych! Więcej jajek! Nie czekaj kup Wear Space dla swojej przyszłości!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)