27 października 2018, Wojciech Kulik

Oracle chce więcej SI w chmurze

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: Oracle sztuczna inteligencja Chmura dla firm

Podczas konferencji Oracle OpenWorld 2018 firma pochwaliła się tym, jak chce usprawnić swoje usługi chmurowe. Podstawą w każdym przypadku będzie sztuczna inteligencja.

Oracle stawia na chmurę tak mocno, jak to tylko możliwe i stara się zadbać o to, by przedsiębiorcy mogli na niej jak najwięcej zyskać. Niedawno pisaliśmy o instancjach na bazie AMD Epyc dla klientów Cloud Infrastructure, ale to nie koniec ciekawostek przedstawionych podczas Konferencji Oracle OpenWorld.

Chmurowe ERP z ulepszeniami

W trakcie tego wydarzenia zapowiedziano także wprowadzenie funkcji sztucznej inteligencji i automatyzacji procesów do chmurowego pakietu ERP (Oracle Enterprise Resource Planning Cloud), z którego obecnie korzysta ponad 5500 firm z 85 krajów świata. Efektem ma być zwiększona wydajność, obniżone koszty i usprawnione mechanizmy kontroli. 

„Dzięki rozwiązaniu Oracle ERP Cloud firmy dowolnej wielkości mogą szybko i łatwo korzystać z najnowszych innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji, asystentów cyfrowych, przetwarzania języka naturalnego, łańcucha bloków (blockchain) oraz Internetu Rzeczy” – poinformowała firma Oracle.

Co daje sztuczna inteligencja w ERP?

Dzięki wdrożeniu rozwiązań z zakresu uczenia maszynowego, analiza danych ma przebiegać znacznie szybciej. Skrócony zostanie więc czas dostarczania informacji, które mogą posłużyć do skutecznego opracowywania nowych modeli biznesowych, a przez to – zwiększania rentowności przedsiębiorstw. Kluczowe innowacje to:

 • inteligentna automatyzacja procesów. we wszystkich aplikacjach chmurowych Oracle, 
 • asystent rozliczania wydatków w postaci chatbota, 
 • inteligentne płatności z aktualnymi profilami dostawców i danymi na temat ryzyka, 
 • rekomendacje dotyczące dostawców bazujące na wieloaspektowej klasyfikacji, 
 • inteligentne zarządzanie wydajnością 
 • oraz zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu obsługujące ponad 100 procedur.

„Oracle dysponuje wyjątkowymi atutami, dzięki którym klienci mogą integrować dane i procesy w całym przedsiębiorstwie w celu uzyskania lepszych rezultatów biznesowych. Skupiamy się na wdrażaniu innowacji mających natychmiastowy wpływ na działalność przedsiębiorstw, co daje naszym klientom znaczną przewagę nad konkurencją” – zachwala Rondy Ng, wiceprezes Oracle.

Chmura drugiej generacji od Oracle

Firma Oracle zaprezentowała także Gen 2 Cloud, czyli korporacyjną chmurę drugiej generacji. Poza wysoką wydajnością cechować mają ją między innymi bardzo zaawansowane zabezpieczenia oraz szereg autonomicznych funkcji. Producent nie ukrywa, że zaprojektował ją pod kątem obsługi autonomicznej bazy danych (Oracle Autonomous Database).

Larry Ellison, dyrektor Oracle ds. technicznych, zapowiedział, że nowa chmura przyjdzie z usługami zabezpieczającymi nowej generacji, które szybko wykrywają zagrożenia i pozwalają z nimi walczyć. – „W celu skutecznego wykrywania zagrożeń wykorzystaliśmy wiele najnowszych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i automatycznym uczeniu. Nasi klienci nie muszą już walczyć z cyberprzestępcami, mając związane ręce”, dodał.

Źródło: Oracle

Komentarze

 • NuXer, #

  Oracle musi zacząć coś robić bo niestety jeżeli chodzi o nowe rozwiązania to nie maja wiele do pokazania, mam wrażenie, że aktualnie jedynie z czego się utrzymują do stare systemy bazujące na Oracle DB itp. Poza tym z jeden strony mimo ostatnio słabej kondycji firmy dziwi mnie to, że ich SDK do javy ma być płatne.

 • albi37, #

  SDK ma ponoć być platne od lat, a nie jest. Z jednej strony masz rację, że Oracle za wiele innowacyjności nie wprowadza, jednak z konferencji IT orazod znajomych, wnioskuję, że Oracle ma bardzo silną pozycję na rynku i ich produkty mają świetne wsparcie. Patrząc na ich klientów to nie ich pozycja jest bezpieczna.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)