7 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Optoma P1 - laserowy projektor 4K, obok którego trudno przejść obojętnie

Kategoria: RTV Projektory, Tematyka: 4K Optoma CES 2019, Producenci: Optoma

Krótkoogniskowy, laserowy projektor 4K do kina domowego ze zintegrowanym soundbarem za 3000 dolarów – czyż to nie brzmi świetnie? A tak właśnie prezentuje się model Optoma P1 pokazany światu na CES 2019.

Optoma jest producentem, którego projektory cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym nie może dziwić, bo oferuje dobry sprzęt za (stosunkowo) nieduże pieniądze. Aktualnie jego przedstawiciele znajdują się Las Vegas, gdzie podczas targów CES 2019 prezentują niezłe cudeńko o nazwie P1.

Optoma P1 przód

Optoma P1 to laserowy projektor do kina domowego, który może pochwalić się tym, że wyświetla 100-calowy obraz o rozdzielczości 4K z odległości zaledwie 25 centymetrów od ściany. Mylą się jednak ci, którzy twierdzą, że za 3000 dolarów (a tyle kosztuje ten model) nie można już oczekiwać niczego więcej.

Optoma P1 power

P1 oferuje bowiem także jasność na poziomie 3000 ANSI lumenów, która powinna być więcej niż wystarczająca w typowych, domowych warunkach. Do tego obsługuje HDR10 i HLG, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na jakość obrazu, a przede wszystkim kontrast i kolory.

Optoma P1 bok

Czy to koniec atutów? Nie, wciąż nie. Nie bez znaczenia jest wszak również to, że laserowe źródło światła tego projektora cechuje się żywotnością szacowaną na 20 tysięcy godzin, a także fakt, że do obsługi sprzętu można wykorzystać aplikację mobilną lub… swój głos (korzystając z Asystenta Google lub Alexy).

Optoma P1 NuForce

Jest jeszcze jedna cecha, o której nie można nie wspomnieć. Otóż Optoma P1 to projektor ze zintegrowanym soundbarem. Ten ostatni został zaprojektowany przez NuForce i wyposażony w aluminiowe przetworniki pełnozakresowe. Premiera planowana jest na drugi kwartał bieżącego roku.

Źródło: CNET, Optoma

Komentarze

 • DMTcorp, #

  Jest piękny!
  Na pewno wart swojej ceny

 • bodziokrak, #

  Czyżby kobieta? To nie samochód sportowy tylko projektor, nic w tym pięknego, natomiast możliwości spore, poczekam na testy.

 • DMTcorp, #

  Bodzio przestan gwiazdorzyć :P

 • joorva, #

  Oho. Widzę, że wysyp projektorów UST. Ceny za wysokie, ale dobry kierunek :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.