17 kwietnia 2018, Mateusz Tomczak

OnePlus 6 bez jednej z największych wad poprzedników

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: OnePlus Chińskie telefony, Producenci: OnePlus

Producent potwierdził, iż OnePlus 6 będzie odporny na szkodliwe działanie wody. Nie wiemy, w jakim stopniu, ale widać, że względem poprzednich modeli szykuje się zmiana na plus.

OnePlus lubi podgrzewać atmosferę przed premierami swoich smartfonów. W tym roku producent wydaje się wyjątkowo aktywny, ale ma ku temu powody. Zanosi się na to, że OnePlus 6 będzie zauważalnie odbiegać od poprzedników.

Najwięcej mówi się o tym, iż nadchodzący smartfon będzie miał wyświetlacz z wcięciem. To rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności, chociaż wielu użytkownikom nie za bardzo przypadło do gustu. Mniej kontrowersji wywoła zapewne inna z potwierdzonych przez producenta informacji. OnePlus 6 będzie mógł pochwalić się obudową odporną na szkodliwe działanie wody.

OnePlus 6 wodoszczelny

Wszystkie karty nie zostały odkryte, ale nieoficjalnie mówi się o certyfikacie IP67 lub IP68. Wprawdzie możliwe jest też zastosowanie niższego stopnia ochrony (odporność tylko na zachlapania), ale w takim przypadku mówilibyśmy o rozczarowaniu. Skoro producent porusza ten temat to liczymy na pełną wodoszczelność. Nie da się ukryć, że brakowało tego w poprzednich propozycjach OnePlus.

Oficjalna premiera OnePlus 6 odbędzie się w maju.

Źródło: OnePlus

Sonda

Czy to dla Ciebie ważna cecha?

 • 11
 • 38
 • 42
 • 2
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Dizzy, #

  Za to z jedną nową wadą brzydkim wcięciem (ang. notch) ;/

 • adi27032000, #

  Teraz to tylko kwestia software, kto będzie chciał, będzie mógł ukryć te wcięcie po przez włączenie czarnej belki, gdzie przy Amoledzie będzie to naprawdę ciemne

 • BrumBrumBrum, #

  powinno być okrągłe wycięcie pośrodku ekranu, dosyć duże, aby czytnik linii papilarnych się zmieścił, wraz z jego ozdobnym okrągłym podświetleniem :)

 • .Alx., #

  Cyt. "...będzie miał wyświetlacz z wcięciem. To rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności"

  U kogo zyskuje na popularności ?!

  Jak widać po komentarzach, tylko u producentów, pewnie zainwestowali w linie produkcyjne takich wyświetlaczy i trzeba to jakoś sprzedać.
  Myśleli, że skoro Apple zrobiło wycięcie w ekranie, to pewnie będzie to hit, ale się pomylili, iPhone X sprzedaje się kiepsko.
  Zdziwiłbym się gdyby to rozwiązanie przetrwało w następnej generacji smartfonów.

 • Smuga, #

  Co rusz inna opinia. Zanim napiszesz o sprzedaży to podaj źródło danych bo już mam dość tych "sprzedaje się źle/dobrze - bo tak JA uważam".

 • tarjei86, #

  A ja się zastanawiam...co komu przeszkadza w tym wcięciu? Przecież to nie przeszkadza w ogóle w użytkowaniu. Bawiłem się trochę P20 Pro oraz iPhone X i absolutnie nie sprawia to żadnych problemów.

 • Dizzy, #

  Problemów nie sprawia, ale wygląda brzydko ;)

 • Kenjiro, #

  Jak to nie przeszkadza? A jak chcesz wyświetlić np. zdjęcie lub film na pełnym ekranie? Albo zostawisz pasek co wygląda obrzydliwie (bo niesymetrycznie w większości smartfonów z wcięciem ekranu), albo wycinasz kawałek ekranu...
  To rozwiązanie jest dla ludzi, którzy mają w nosie estetykę wyglądu, jak również ekonomię...

 • dzejsonista, #

  Przyklej sobie kawałek czarnej taśmy u góry telewizora i powiedz mi, że to wcale nie przeszkadza

 • Damiano1302, #

  OnePlus przymierzał się do tego od kilku poprzedników. Ja rozbierając swój OnePlus 3T znalazłem "fundamenty" pod model wodoszczelny/wodoodporny. OnePlus 3T nie jest wodoszczelny czy wodoodporny ale lepiej znosi 10 min. w wodzie niż wodoszczelny iPhone 7, który po tej kompieli ma problemy z dotykiem.

 • adi27032000, #

  Telefony wodoodporne to też kwestia samego szczęścia, bo ja, posiadacz starego One (m7) nie miałem nigdy żadnych problemów, aby wykąpać pod bieżącą wodą, a do tego otwierałem kilka razy go, więc .... tak jak piszę wyżej, szczęście naprawdę daję dużo

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.