31 grudnia 2018, Paweł Maziarz

GeForce RTX 2070 (Max-Q) - znamy wydajność nowej karty dla gamingowych laptopów

Kategoria: Komputery Laptopy Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: Dell HP Nvidia Gigabyte Razer Nvidia GeForce Lenovo Nvidia Turing, Producenci: Dell HP Nvidia Gigabyte Razer Lenovo

Nieoficjalnie wiadomo, że mobilny Turing zaoferuje ciut lepsze osiągi względem dotychczasowego lidera wydajności z generacji Pascal. Co więcej, producenci już mają gotowe pierwsze laptopy z taką kartą.

Karta GeForce RTX 2070 spotkała się z ambiwalentnym przyjęciem na rynku. Wiemy jednak, że producent szykuje również jej mobilny odpowiednik dla laptopów do gier. Czego możemy się spodziewać?

Mobilny GeForce RTX 2070 oferuje zbliżoną specyfikację, jak wersja przeznaczona dla komputerów stacjonarnych. Na pokładzie znalazł się układ graficzny Nvidia Turing TU106 z 2304 rdzeniami CUDA, 288 rdzeniami Tensor i 36 rdzeniami RT oraz 8 GB pamięci GDDR6 256-bit.

Warto jednak zauważyć, że karta pojawi się w dwóch konfiguracjach – standardowej oraz Max-Q. Podobnie jak w serii GeForce GTX 1000, wersja Max-Q pracuje z niższymi taktowaniami i charakteryzuje się niższym współczynnikiem TDP (a więc też mniejszymi wymaganiami co do zastosowanego chłodzenia, co pozwoli konstruować cieńsze laptopy).

Nvidia GeForce RTX 2070 i GeForce RTX 2070 Max-Q

Jakiej wydajności powinniśmy się spodziewać? Pierwsze przecieki z benchmarka 3DMark Time Spy wyglądają obiecująco – wersja standardowa ma osiągać około 7320 punktów Graphics Score, natomiast wersja Max-Q około 6150 punktów Graphics Score. Daje to odpowiednio 6% i 5% przewagi względem mobilnych kart GeForce GTX 1080 i GeForce GTX 1080 Max-Q (a więc obecnie najwydajniejszych kart dla laptopów do grania).

Nvidia GeForce RTX 2070 i GeForce RTX 2070 Max-Q

Premiera? Można podejrzewać, że mobilne karty Nvidia Turing zadebiutują na targach CES 2019. Ważniejsi producenci już mają gotowe nowe laptopy z karą GeForce RTX 2070 (swoje modele na pewno przygotowuje HP, Dell, Gigabyte, Razer i Lenovo).

Źródło: Twitter @ Apisak

Komentarze

  • kokosnh, #

    nie nie wiem, tą zwykłą RTX 2070 podkręcisz i będziesz mieć wynik do okolic 10000 GPU score, tą z laptopa raczej nie...

  • pawelox01, #

    5% wydajności więcej za 2000zł więcej, bo pewnie takie będą ceny nowych lapków

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.