29 marca 2018, Paweł Maziarz

DGX-2 - Nvidia prezentuje superkomputer za 400 tys. dolarów

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: Nvidia superkomputer Nvidia Tesla, Producenci: Nvidia

DGX-2 to następca modelu DGX-1 z 2016 roku. W środku zainstalowano 16 akceleratorów Tesla V100, które połączono za pomocą przełącznika NVSwitch.

Karta Nvidia Quadro GV100 z pewnością wzbudziła spore zainteresowanie profesjonalnych użytkowników. Ale nie była to jedyna nowość, jaką zaprezentowano na konferencji GTC 2018 – producent przygotował również superkomputer DGX-2, który oferuje 10-krotnie lepszą wydajność względem starego modelu DGX-1. Nowa konstrukcja szczególnie sprawdzi się w obliczeniach z dziedziny głębokiego uczenia czy operacjach na dużych zbiorach danych.

DGX-2 to klaster obliczeniowy, który wykorzystuje 16 akceleratorów Tesla V100 32GB połączonych za pomocą magistrali NVSwitch – łącznie oferują one 81 920 rdzeni CUDA o mocy obliczeniowej FP32 240 TFLOPS i 10 240 rdzeni Tensor Core o mocy obliczeniowej 2 PFLOPS, a także 512 GB pamięci HBM2 o przepustowości 14,4 TB/s.

Nvidia DGX-2

Mocną stroną platformy są właśnie przełączniki NVSwitch, które rozszerzają funkcjonalność magistrali NVLink. Producent chwali się, że oferują one 5-krotnie wyższą przepustowość względem najlepszych przełączników PCI-Express, co szczególnie sprawdzi się w kartach korzystających z magistrali NVLink.

Nvidia DGX-2

Oprócz tego zastosowano dwa procesory Intel Xeon Platinum, 1,5 TB pamięci operacyjnej, a także macierz z dysków SSD NVMe o pojemności 30 TB. Do komunikacji udostępniono zaś osiem interfejsów sieciowych EDR Infinityband/100 GbE Ethernet i dwa 10/25 GbE Ethernet. Całość waży blisko 160 kg i wykorzystuje zasilacz o mocy 10 kW.

DGX-2 został wyceniony na 399 000 dolarów. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem to musicie uzbroić się w cierpliwość, bo dostępność systemu spodziewana jest dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: Nvidia, TechSpot

Komentarze

 • Damian_jo, #

  Crysis na tym pójdzie? hyhyhy ... te czasy... hyhyhy...

 • baca130, #

  Czemu zawsze znajdzie się jakiś kretyn powtarzający to samo?

 • r_e_s_e_t, #

  Nic z tym nie zrobisz jak ktoś jest intencjonalnie upośledzony.

 • Eternal1, #

  Koleś próbował zażartować a został zwyzywany i i poniżony.
  Sam sobie odpowiedz kto tu jest "upośledzony".
  Gdy mnie czyjeś żarty nie bawią to ignoruję i idę dalej, trzeba mieć niezłego, przysłowiowego "kija w tyłku" żeby kogoś obrażać i poniżać z takiego powodu.

  P.S.
  Pytanie "czy Crysis na tym pójdzie" prócz tego że jest starym i przejedzonym, nie jest do końca bezpodstawne.
  Gra działa jedynie na 2 rdzeniach X86 a silnik fizyki jedzie na 1 rdzeniu X86 więc w przypadku graczy z monitorami 144-240Hz wciąż jest wyzwaniem dla CPU bo większa ilość rdzeni niż 2 nie robi na nim żadnego wrażenia. Na GTX1080 + i7 5960X @ 4.5GHz nie ma szans na stabilne 144FPS przy maksymalnych detalach. Na takim sprzęcie gra z 2007 roku "w akcji" zalicza częste drop-y do ~65FPS.
  Lecz ktoś kto skupia się na poniżaniu innych zamiast faktycznej ocenie sytuacji tego nie zauważy.

 • r_e_s_e_t, #

  Faktycznie ubaw po pachy... Żart na poziomie to sytuacyjna improwizacja, kalambur albo coś błyskotliwego, a nie bezmyślne powtarzanie tych samych tekstów przez 10 lat. Przecież to jest najzwyczajniejsze uwstecznienie.

 • FennPL, #

  Przyganiał kocioł garnkowi

 • angelboy, #

  jeszcze nie zauważyłeś "reset" że twoje argumenty są inwalidą ? kiedy cebulaki pojmą, że nie da się być specjalistą od wszystkiego, a jak coś nas nie interesuje to przechodzimy obok tego zamiast komuś dosrywać dla zasady dosrywania ;) ale tak to jest że ludzie ułomni zawsze szydzili z inteligentnych bo zwyczajnie się ich bali a dzięki nim mają te swoje gadżety życia ;)

 • kitamo, #

  Wszedłem w news specjalnie by poczytac o Crysisie...

 • Michał 06, #

  może z 50 klatek wyciągnie ,ale nie daje mu większych szans :P

 • Eternal1, #

  Kosmiczne marże, kosmiczne ceny, rynek ultra premium. nVidia błyszczy w świetle reflektorów i robi sobie RP.

  A otwartego, darmowego FreeSync żeby dać własnym klientom to już nie są zainteresowani. Typowe.

 • r_e_s_e_t, #

  Weź poluzuj se szelki albo wybierz się w jakąś podróż astralną.

 • kitamo, #

  no ten freesync to robi taki show ze dosłownie kazdy marzy by go miec.
  Po co freesync jak NV ma drmowego fastsync który czerpie benefity z obu trybow.
  Freesync to tylko gadzet a nie lek na raka.

 • r_e_s_e_t, #

  Ciekawe jak na tym działałby dwukierunkowy raytracing Metropolis np. w Arion albo jakie opóźnienia byłyby w uproszczonych renderach, jak np. RedShift... Taka maszynka do renderowania zrywałaby kapcie.

 • Bakker2009, #

  ta juz lece kredyt brać heh ;P

 • owen444, #

  Ile by się kopało Bitcoinów na tym cudzie :D albo nowszych BitcoinZ :)

 • solasoft, #

  Mozna rowniez uzyc 500 takich serverow i zbudowac siec neuronowa ktora by byla szybsza o 50% od ludzkiego mozgu czyli zaglada konca swiata jest bliska.

 • kitamo, #

  Kluczem do zbudowania sieci neuronowej ktora myślała by jak człowiek nie jest wydajnosc tylko dobry mechanizm.

  Człowiek też nie jest najinteligentniejszym bytem na naszej planecie.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.