11 lutego 2019, Paweł Maziarz

NVCleanstall - jest sposób na odchudzenie przerośniętych sterowników Nvidii

Kategoria: Komputery Oprogramowanie, Tematyka: Nvidia sterowniki Nvidia GeForce Programy do pobrania, Producenci: Nvidia

Narzędzie NVCleanstall pozwoli zoptymalizować instalację sterowników. Póki co udostępniono testową wersję, ale śmiało można z niej korzystać również do aktualizacji pakietu.

Sterowniki do kart graficznych GeForce są przerośnięte i oferują dużo niepotrzebnych funkcji. Jest jednak sposób, aby zainstalować tylko te komponenty, których naprawdę potrzebujemy. Zobaczcie co potrafi NVCleanstall.

NVCleanstall został przygotowany przez redaktorów serwisu TechPowerUp i ma na celu zoptymalizować oraz przyspieszyć instalację sterowników (szczególnie przy wolniejszych połączeniach z siecią).

NVCleanstall

Aplikacja daje możliwość automatycznego lub ręcznego wyboru wersji sterowników, a także wskazania folderu do ich instalacji. Co więcej, programik powiadamia też o dostępności nowszej wersji oprogramowania, więc można z niego korzystać na bieżąco.

NVCleanstall

Najważniejszą funkcją jest jednak możliwość wyboru komponentów sterownika i instalacji tylko tych najpotrzebniejszych. Składniki zostały odpowiednio opisane, dzięki czemu nie musimy obawiać się o problemy z działaniem komputera. Możemy jednak pozbyć się niepotrzebnych funkcji i tym samym zmniejszyć paczkę danych do pobrania.

NVCleanstall aktualnie jest dostępny w wersji alpha i działa z systemami Windows 7, 8, 8.1 i 10 (w wersjach 32- i 64-bit).

Pobieranie NVCleanstall 0.1.0.0 (download)

Pobierz NVCleanstall
Pobierz NVCleanstall dla Windows

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

 • -zxc-, #

  załóżmy, że mam już zainstalowane sterowniki w starszej wersji i oczywiście ze wszystkimi śmieciami - zainstaluje nowe tylko z tym co chce deinstalując komponenty starej wersji?

 • -zxc-, #

  po pierwszych testach:
  -instaluje nową wersje sterowników przy obecnych starych, ale nie usuwa starych komponentów (zostają na dysku choć pewno nieaktywne - nie sprawdzałem jeszcze), stare komponenty wywaliłem z ręki,
  - po ściągnięciu plików odpala instalatora i się zawiesza na koniec, ale sterowniki instaluje. :)

 • arnakus, #

  Usuń wszystko za pomocą Display Driver Uninstaller a dopiero potem użyj tego narzędzia.

 • -zxc-, #

  dziena :) sprawdzę :)

 • misiek192, #

  Ja jakiś czas temu używałem DDU i po użyciu w trybie awaryjnym miałem straszne problemy z instalacją sterowników. Non stop informacja że brak zgodnośći. Tylko te ze strony producenta mojego lapka działały ale były przestarzałe o kilka miesięcy. Po próbach instalacji ręcznej, formatach, męczarniach za n-tym razem jakoś poszło. Chyba geforce experience sobie za którymś razem z tym poradził i od tamtego razu działało okej. Tylko informuję.

 • Geriavit, #

  Wprawdzie nie skorzystam bo jadę na AMD ale uważam, że jest to zacna opcja. Moim zdaniem producenci powinni taką opcję stosować w standardzie zamiast z góry nam narzucać co mamy instalować. Czekam na wersję dla AMD :)

 • mutissj, #

  ciekawe

 • bullseye, #

  Hmm a nie wystarczy kliknąć zaawansowane w instalatorze Nvidii i odznaczyć to czego nie chcemy ?
  Ba, po wypakowaniu plików z instalatora, wystarczy w menadżerze urządzeń wybrać kartę graficzną i aktualizuj sterowniki i wskazac folder gdzie wypakował instalator pliki.

  Do tego potrzebna była oddzielną aplikacja ? :D

 • miedzianek, #

  W instalatorze Nvidii w 'zaawansowane' nie ma do wyboru tylu składników

 • JanuszJestem, #

  To teraz pytanie nr 2 ode mnie. A to daje jakieś faktyczne korzyści? Bo ja np korzystam z Gforce Experience i też korzystam z instant replay... skąd mam wiedziec co jest co i czy jest potrzebne z tych składników, żeby to wszystko działało jak należy?

 • bullseye, #

  Myślę że przydatne tylko dla ludzi którzy mają 64GB SSD z systemem, wtedy każdy megabajt jest na wagę złota.
  W każdym innym wypadku to raczej szkoda zabawy, fpsow nie uzyskasz więcej a tylko masz szansę że coś nie zadziała z pakietu Experience (o Ile korzystasz z tego). Ja instaluje sam sterownik ekranu w wyodrębnionych plików i wszystko dziala jak trzeba

 • JanuszJestem, #

  Serio 64 GB SSD? I może jeszcze jest bezdomny i bez pracy. Przecież to szybiej i taniej wymienić na jakies 256 GB niż bawić się w usuwanie "niepotrzebnych" megabajtów ze wszystkiego. Na 64GB dysku to nawet większości dzisiejszych gier nie zainstalujesz.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.