22 listopada 2018, Wojciech Kulik

Nuclias - scentralizowane zarządzanie siecią według D-Link

Kategoria: Komputery Sieci Technologie i Firma Akcesoria sieciowe, Tematyka: D-Link Internet w firmie, Producenci: D-Link

Firma D-Link wprowadza chmurowe narzędzie do zdalnego i scentralizowanego zarządzania siecią w firmie o nazwie Nuclias, a wraz z nim - bezprzewodowy punkt dostępowy DBA-1210P.

Pełna kontrola nad firmową siecią, niezależnie od miejsca i czasu – to obietnica, jaką składa firma D-Link, wprowadzając na rynek narzędzie Nuclias.

Nuclias to chmurowe narzędzie do scentralizowanego zarządzania siecią, pozwalające przede wszystkim na zdalny monitoring infrastruktury i jej konfigurację. Jest kierowane do przedsiębiorców i dostawców różnego rodzaju usług, którzy chcą mieć całkowitą kontrolę nad tym, jak działa sieć oraz szukają sposobu na usprawnienie planowania i zarządzania tym elementem funkcjonowania firmy.

Dzięki temu, że jest to rozwiązanie oparte na chmurze, możliwe okazuje się istotne zmniejszenie kosztów. Nie bez znaczenia są też inne atuty, przede wszystkim: automatyczna konfiguracja i skalowalna architektura. D-Link zwraca też uwagę na administrowanie oparte na rolach oraz wpisy dziennika podlegające kontroli.

„Nuclias wypełnia lukę między przeładowanymi funkcjami rozwiązaniami z najwyższej półki a tanimi dostępnymi narzędziami. To widoczność, łatwość wdrożenia, automatyzacja i bezpieczeństwo, których wymagają mniejsze działy IT oraz dostawcy usług, by zyskać szersze możliwości działania przy zabezpieczaniu sieci” – skomentował Kamil Rusjan, Marketing Manager Eastern Europe z D-Link Polska.

D-Link DBA-1210P

Katalog urządzeń zgodnych z Nuclias ma być dynamicznie rozszerzany. Na początek producent przygotował (widoczny na zdjęciu powyżej) punkt dostępowy D-Link DBA-1210P. Akcesorium cechuje się obsługą standardu 802.11ac Wave 2, gigabitowego Ethernetu, technologii MU-MIMO oraz uproszczonego zasilania (PoE). Sugerowana cena to 150 euro.

Źródło: D-Link

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.