11 października 2018, Wojciech Kulik

Nowe kolorowe drukarki LED firmy Brother

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery, Tematyka: Brother Sprzęt do firmy, Producenci: Brother

Firma Brother wprowadziła do sprzedaży w Polsce sześć kolorowych drukarek LED do domu oraz małego i dużego biura. Na filmach zaprezentowane zostały ich najważniejsze cechy.

Duża szybkość wydruku, niskie koszty utrzymania oraz dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To właśnie cechować ma najnowsze drukarki LED firmy Brother, które powoli debiutują na polskim rynku. 

Na nową serię składa się sześć urządzeń. To drukarki kolorowe, laserowe, wykorzystujące (szybką i niedrogą) technologię elektrofotograficzną (LED) i przystosowane do formatu A4, jedno-, trzy- lub czterofunkcyjne. Zostały one stworzone z myślą o zastosowaniach biurowych – zarówno w mniejszych, jak i większych firmach.

Podstawowym urządzeniem jest Brother HL-L3210CW – to prosta drukarka cechująca się prędkością 18 stron na minutę i (tak jak wszystkie inne) wyposażona w podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy. Taki sam podajnik ma model HL-L3270CDW, ale w jego przypadku maksymalna prędkość to 24 strony na minutę, a użytkownicy mogą dodatkowo liczyć na automatyczny dupleks i ułatwioną obsługę dzięki kolorowemu wyświetlaczowi dotykowemu.

Z kolei Brother DCP-L3510CDW i DCP-L3550CDW (z 100Base-TX, kolorowym ekranem dotykowym i ADF na 50 arkuszy) to urządzenia wielofunkcyjne typu 3w1. Cechują się prędkością druku do 18 stron na minutę oraz szybkim skanowaniem i kopiowaniem.

Użytkownicy, którym zależy również na funkcji faksu, mogą z kolei wybierać spośród modeli Brother MFC-L3770CDW i MFC-L3730CDN. To pierwsze urządzenie oferuje dodatkowo łączność bezprzewodową, a obydwa drukują z prędkością sięgającą 18 stron na minutę.

„Nowe modele oferują też integrację z rozwiązaniami mobilnymi w postaci usług Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Mopria, wtyczki Brother Print Service oraz aplikacji Brother iPrint&Scan, umożliwiając bezpośrednie skanowanie do i drukowanie z urządzeń mobilnych” – dodaje producent.

Ceny nowych drukarek to:

 • Brother HL-L3210CW – 820 zł
 • Brother HL-L3270CDW – 1150 zł
 • Brother DCP-L3510CDW – 1250 zł
 • Brother DCP-L3550CDW – 1500 zł
 • Brother MFC-L3730CDN – 1600 zł
 • Brother MFC-L3770CDW – 2000 zł

Źródło: Brother, ITBC Communication

Komentarze

 • BrumBrumBrum, #

  Szkoda że nie ma nic o atramentówkach brothera z systemem stałego podawania atramentu, czytaj tanie dolewane tusze.

 • scooby, #

  Te LED'owki takze mozesz doladowywac relatywnie tanio.

 • Kenjiro, #

  Atrament jest fajny wyłącznie do drukowania zdjęć na dobrym papierze foto. Do całej reszty laser jest dużo lepszy, drukuje dużo szybciej i ciszej, a przede wszystkim nie musisz się martwić, czy po tygodniu albo dwóch wakacji będziesz miał już zaschnięty tusz w głowicach, czy jeszcze nie.

  Mam w domu Epsona z systemem podawania tuszu, któremu trzeba co miesiąc czyścić głowice (programowo), przez co rok po gwarancji (3 letnia drukarka) mam do wymiany gąbki zbierające tusz...

 • kiko80, #

  Mam brothera i nigdy nie musiałem się martwić czy zaschnie

 • albi37, #

  Ja mam Brodhera od ponad 5-ciu lat, przebieg szacuję na 8-10tys wydrukowanych stron i żadnych problemów, co prawda tysz się zużywa do automatycznego czyszczenia - ale to żaden koszt, a przy tym przebiegu sprzęt już całkowicie się zamortyzował.

 • BrumBrumBrum, #

  wczoraj użyłem akurat do wydruku foto swojej plujki epson L100 po miesiącu bezczynności . po kilku liniach wydruku wypadł jeden kolor. puściłem standardowe krótkie czyszczenie (właściwie to przepychanie) głowicy piezo, i ...... wszystkie kolejne wydruki poszły bez pudła. drukarka ma ok. 4 lata, do tej pory dokupiłem kupiłem do niej 2 komplety atramentów, tj. 2x czarny i 3 kolorowe. jeden taki zestaw był już z samą drukarką. nie narzekam.

  owszem, jest wolniejsza i głośniejsza od lasera, za to w domu nie capi ozonem. nie znam żadnej laserówki z której by nie wylatywał ozon.

 • albi37, #

  a jakie koszty eksploatacji?

 • adijedi, #

  Klient: czy wydrukowane kartki też świecą ledami?
  Brother: niestety proszę pana
  Klient: w takim razie dziękuję, nie wezmę

 • Virtus, #

  Brakuje jednej z najważniejszych informacji: cena tonera i na ile wystarcza.

 • BrumBrumBrum, #

  tutaj wystarczy że podadzą koszt zestandaryzowanego wydruku kolor i bw. w mojej plujce taki bw (tekst standardowy) to ok 0.5gr na materiałach eksploatacyjnych (papier się nie liczy), a kolor foto to jakieś 5gr A4 :)
  plujka do zadrukowania całej kartki też nie żre tyle prądu co laser, i piecyk do utrwalania toneru.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)