17 maja 2017, Wojciech Kulik

Norweski bank internetowy otwiera nowy rozdział w historii bitcoinów

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: Bitcoin finanse E-commerce i finanse Innowacje w firmie Kryptowaluty

Skandiabanken, czyli największy norweski bank internetowy, postanowił zintegrować bitcoinową platformę Coinbase ze swoją usługą.

Wiele mówi się o tym, że krypotwaluty, na czele z bitcoinem, mogą być przyszłością sektora finansów. A jeśli mówimy o przyszłościowych rozwiązaniach, to zawsze warto rzucić okiem na Skandynawię. Tym razem spoglądamy konkretnie na największy norweski bank internetowy – Skandiabanken – który wprowadził opcję integracji indywidualnego rachunku z platformą Coinbase.

Właściciele Skandiabanken dostrzegają w bitcoinach potencjał i zamierzają go wykorzystać, jak również pozwolić wykorzystać go swoim klientom. Dzięki wprowadzonej nowości ci ostatni będą mogli uzyskać wgląd do kryptowalutowych inwestycji (sprawdzenia swoich sald) w tym samym miejscu, w którym monitorują „prawdziwe” pieniądze na swoich kontach.

Klienci Skandiabanken otrzymają możliwość kupowania bitcoinów za pomocą PayPala – „przyjęliśmy do wiadomości, że jest to coś, w co ludzie chcą inwestować swoje pieniądze”, czytamy w oświadczeniu banku. Opisuje on swoją decyzję jako „pierwszy krok w kierunku, w który wierzymy”.

Skandiabanken uznaje kryptowaluty „za klasę inwestycyjną” i uważa, że to młode wciąż rozwiązanie wkrótce stanie się niezwykle istotne w ekonomicznym światku. Tego samego zdania jest Stephan Nilsson z Norweskiego Związku Bitcoinowego i Bitchainowego, który nie ukrywa, że decyzja banku zdecydowanie przypadła mu do gustu.

„To kamień milowy w użyteczności bitcoinów, ponieważ każdy klient banku może teraz obsługiwać swoje kryptopieniądze równie prosto, co rachunek inwestycyjny czy oszczędnościowy” – dodaje Nilsson.

Źródło: Bitcoin.com. Foto: MichaelWuensch (CC0)

Komentarze

  • xchaotic, #

    A wlasnie mialem spytac po co kowalskiemu bitcoiny i juz wiem :D

  • BrumBrumBrum, #

    ech głodni tylko o chlebie ..... często jest to sposób, aby bitcoinami pominąć marże przy przewalutowaniu płatności.

  • supervisor, #

    Nie zaprzeczam. Ale oprócz tego bitcoiny przydają się w róznorakich projektach "społecznościowych" (nie mylić z facebookiem i innymi portalami). Mowa twórcach modów do gier, lokalizacji (tłumaczenie) rzeczy które nie mają szans na prawdziwą lokalizację i tak dalej.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap