11 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Dziś premiera New Super Mario Bros. U Deluxe na Nintendo Switch

Kategoria: Gry Gry na konsole, Tematyka: Nintendo Zwiastuny gier gra zręcznościowa Kiedy premiera, Producenci: Nintendo

Rozbudowana i dopracowana, dwuwymiarowa platformówka z sympatycznym wąsaczem w roli głównej debiutuje w katalogu Nintendo Switch. Powitajcie (i zobaczcie premierowy zwiastun) New Super Mario Bros. U Deluxe.

Czymże byłaby konsola Nintendo bez platformówki z Marianem w roli głównej? Dziś na rynku debiutuje New Super Mario Bros. U Deluxe – rozszerzone wydanie jednej z najlepszych zręcznościówek o sympatycznym wąsaczu ratującym swoją księżniczkę, przygotowane specjalnie z myślą o Switchu.

Kilkanaście miesięcy temu na Nintendo Switch zadebiutowała platformówka Super Mario Odyssey i szybko została oceniona jako prawdziwy majstersztyk. Reprezentuje ona jednak nowe podejście do tematu platformówek, a bez wątpienia wśród posiadaczy tej hybrydowej konsoli „wielkiego N” znajdują się też zwolennicy bardziej klasycznych, dwuwymiarowych produkcji. To właśnie dla nich powstało New Super Mario Bros. U Deluxe.

New Super Mario Bros. U Deluxe screen

Pod tą przydługawą nazwą kryje się gra, która łączy klasyczną mechanikę platformówki 2D z nowymi rozwiązaniami, a przez to daje mnóstwo frajdy osobom w każdym wieku. To dobra gra dla całej rodziny, jak i do zabawy w pojedynkę (a przynajmniej recenzenci przekonują, że tak właśnie jest).

New Super Mario Bros. U Deluxe to w rzeczywistości zestaw, na który składają się dwie gry przeprojektowane pod kątem Switcha (New Super Mario Bros. U i cechująca się jeszcze szybszym tempem New Super Luigi U) – ze 164 poziomami, 5 grywalnymi postaciami oraz 2 podstawowymi i 3 dodatkowymi trybami rozgrywki. 

Na koniec spójrzcie na premierowy zwiastun tego tytułu:

Źródło: Nintendo, Metacritic

Komentarze

  • gameforever, #

    zaraz będą komentarze jak przy RDR2 :) nie wyszło na PC to nie istnieje :D

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.