27 lutego 2018, Paweł Maziarz

Firma NEC doceniona na targach ISE 2018

Kategoria: Komputery Peryferia RTV Projektory Monitory, Tematyka: NEC, Producenci: NEC

NEC został wyróżniony nagrodą ISE 2018 Stand Design Award w kategorii stoisk XL. W tym roku jego hasłem był slogan Create Endless Impression.

Firma NEC na pewno będzie bardzo dobrze wspominać targi ISE 2018 w Amsterdamie. Stoisko producenta było jednym z najpopularniejszych, zarówno wśród gości, jak i specjalistów z branży. Ponadto magazyn Exhibitor wyróżnił NEC nagrodą ISE 2018 Stand Design Award w kategorii stoisk XL.

Generalnym przesłaniem marki NEC w tym roku był slogan: „Create Endless Impressions”. Do tego hasła nawiązywały poszczególne trzy strefy tegorocznego stoiska NEC: Digital Signage dla handlu (pod hasłem „Engage”), konferencje korporacyjne („Connect”) oraz duże obiekty („Impress”).

NEC na ISE 2018

Największą popularnością na stoisku NEC cieszyły się przede wszystkim premierowe rozwiązania i produkty. Były to m.in.: ściana LED o powierzchni 24m2 zbudowana w oparciu o modułu LED 2.7 mm, gotowy produkt LED poster pozwalający na aranżację ciekawej przestrzeni informacyjno-reklamowej, czy nowe monitory z serii V i P dysponujące rozdzielczością UHD oraz technologią HDR.

Uwagę gości przykuwał także najmocniejszy projektor instalacyjny NEC o jasności 40 000 lumenów, który nota bene często mylony był z ekranem LED! Świadczy to niezbicie o tym, iż jasność i jakość wyświetlanego obrazu przez projektor NEC PH3501QL była imponująca.

NEC na ISE 2018

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się też ściana dotykowa złożona z sześciu monitorów wąskoramkowych X555UN-PG w oparciu o modułowy system Shadow Sense. Furorę wśród uczestników zrobił także widowiskowy mapping na bryle podwieszonej pod sufitem stoiska. Instalacja została wykonana przy współpracy z partnerem NEC - firmą Urbanscreen i wykorzystywała laserowe projektory LCD - NEC PA803UL z zamkniętym silnikiem optycznym, pozwalającym na pracę w ciężkich warunkach otoczenia np.: przy dużym zapyleniu.

NEC na ISE 2018

Dodatkowo na stoisku można było zobaczyć NEC InfinityBoard -  nowatorskie rozwiązanie pozwalające na jednoczesne prowadzenie wideokonferencji i wirtualnych spotkań wraz pracą na wspólnych dokumentach. To co dodatkowo wyróżnia NEC InfinityBoard to otwarta platforma, która pozwala na współpracę z praktycznie wszystkimi systemami wideokonferencyjnymi dostępnymi na rynku, podczas gdy wiele innych rozwiązań tego typu ogranicza komunikację tylko w obrębie jednego systemu.

NEC ujawnił także kilka strategicznych informacji, przede wszystkim przejęcie niemieckiej firmy S[quadrat], wiodącego dostawcy rozwiązań LED. Pozwoli to jeszcze bardziej poszerzyć ofertę ekranów LED do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków oraz umożliwi rozwój profesjonalnych usług i dodatkowych możliwości wsparcia, zapewniając kompletną obsługę partnerów i klientów NEC.

Źródło: NEC

Komentarze

 • Xergoos, #

  wow nagrody sami dla siebie już robią?

 • sparx6, #

  osobiście teraz już nie mam żadnego sprzętu NEC-a, ale z 10-15 lat temu gdy ja miałem monitor LCD 17', znajomi mieli tefony NEC, monitory jeszcze kineskopowe, nagrywarki CD-ROM które chyba najlepsze miały lasery bo czytały mocno porysowane płyty. Ogółem każdy sprzęt może nie był TOPowym, najszybszy wydajnością czy bogaty funkcjami technologicznymi, ale za to NEC kojarzy mi się z bardzo trwałym i dobrze działającym sprzętem elektronicznym. Mam nadzieje że teraz będzie coraz lepiej i szybciej rozwijać się zachowując taki sam standard dobrej jakości.

  a wy jakie macie doświadczenia ze swoją elektroniką od NEC kupioną w ostatnich latach?

 • Xergoos, #

  Sprzęt neca 1 klasa, nagrywarki, CDeki czytały wszystko, skaner najszybszy najdokładniejszy, pamiętam że jak już po latach padł mi silnik w NECu to przełożyłem z innego żeby nec śmigał dalej a były to czasy szuflowania cdkami po kilkanascie razy dziennie...

  NEC to był no 1!

 • Sylwester36, #

  Mam w domu trzy monitory, wszystkie to NEC. Teraz myślę nad czwartym, panoramicznym i to również będzie NEC.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.