6 sierpnia 2018, Wojciech Kulik

Monitory wielkoformatowe NEC MultiSync V o rozdzielczości 4K

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: monitory wielkoformatowe NEC 4K Sprzęt do firmy, Producenci: NEC

W ofercie firmy NEC pojawiły się trzy nowe monitory wielkoformatowe wyświetlające obraz o rozdzielczości 4K. Czym poza tym mają zachęcać do siebie klientów modele MultiSync V754Q, V864Q i V984Q?

Na początku roku firma NEC ogłosiła, że wkrótce w jej ofercie pojawią się nowe wielkoformatowe monitory 4K i tak też się stało. To trzy modele z serii MultiSync V, których lista atutów nie kończy się na ultrawysokiej rozdzielczości.

Wielkoformatowe monitory 4K – NEC MultiSync V

Monitory NEC MultiSync V754Q, V864Q i V984Q są przystosowane do pracy w trybie 24/7 i wyświetlają obraz w rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli. O szczegółowość nie trzeba się zatem obawiać. Producent zwraca również uwagę na trzy cechy charakteryzujące każde z tych urządzeń – mianowicie panel IPS, jasność 500 cd/m2 oraz powłokę antyodblaskową – które sprawiają, że widoczność ma być dobra, niezależnie od warunków oświetleniowych.

NEC MultiSync V modele

Dzięki silnikowi NEC SpectraView użytkownik ma mieć pełną kontrolę nad jasnością, kolorami, krzywą gamma i jednorodnością obrazu, a platforma Open Modular Intelligence pozwala na tworzenie systemów dostosowanych do potrzeb, poprzez bezproblemową integrację źródła sygnału z urządzeniem. Z kolei oprogramowanie NaViSet Administrator 2 umożliwia centralne sterowanie monitorami. Interfejs tworzą zaś gniazda DisplayPort, HDMI, USB, LAN, RS232 i mini jack.

Dla kogo takie monitory?

„Organizacje w praktycznie każdej branży poszukują technologii wyświetlania, które łączą doskonałą jakość obrazu z łatwością użytkowania i niskimi kosztami operacyjnymi. Zaprojektowaliśmy nową serię V jako wydajne, przyszłościowe rozwiązanie dla ich potrzeb, jeżeli chodzi o monitory UHD” – zachwala Erik Elbert, Product Manager Large Format Displays w NEC Display Solutions Europe.

NEC MultiSync V monitor

Kto przede wszystkim ma wykorzystać te atuty? NEC wyjaśnia, że seria MultiSync V została zaprojektowana z myślą o systemach digital signage w rozmaitych branżach: od handlu, przez hotelarstwo i muzea oraz spotkania i konferencje, po rozrywkę. Ceny tych nowych monitorów wielkoformatowych japońskiego producenta wynoszą:

  • 75-calowy MultiSync V754Q – 37 634 zł brutto
  • 86-calowy MultiSync V864Q – 47 043 zł brutto
  • 98-calowy MultiSync V984Q – 104 546 zł brutto

Źródło: NEC

Komentarze

  • Cacek93, #

    Jak dla szarego człowieka powala, ciekaw jestem jakości wyświetlanego obrazu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.