15 marca 2018, Mateusz Tomczak

Nadciąga Shadow of The Tomb Raider [AKT. - oficjalna zapowiedź]

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Square Enix Tomb Raider przygodowa gra akcji, Producenci: Square Enix

Kolejne przygody lubianej przez graczy Lary Croft zatytułowane zostaną Shadow of The Tomb Raider. Premiera planowana jest na wrzesień tego roku.

Mamy tutaj fanów serii Tomb Raider? Wszyscy bez wyjątku ucieszyć powinni się z najnowszych informacji.

Pogłoski o nowej odsłonie przygód Lary Croft pojawiały się od pewnego czasu. Brakowało jednak konkretów, które poznać powinniśmy jutro. Na oficjalnej stronie serii pojawiła się bowiem grafika i data 15 marca (zobaczyć możecie ją również powyżej). Odliczanie nie potrwa zatem długo, aczkolwiek pewne kwestie wydają się już wyjaśnione.

W kodzie strony można bowiem doszukać się wzmianek odnośnie tytułu - Shadow of The Tomb Raider, a nawet daty premiery - 14 września tego roku.

Shadow of The Tomb Raider

Obszerna prezentacja planowana jest dopiero na 27 kwietnia. Gra trafić powinna na trzy platformy - PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Czegoś więcej dowiedzieć powinniśmy się jutro.

AKTUALIZACJA, 15.03.2018

Doniesienia były bardzo trafne. Gra Shadow of The Tomb Raider została dziś oficjalnie zapowiedziana. Potwierdzono datę premiery, gra zadebiutuje 14 września, na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tym razem obejdzie się zatem bez czasowej wyłączności dla którejś z platform.

Trzeba zaznaczyć, że do prac zaproszony został zespół Eidos Montreal (ostatnio serię rozwijało Crystal Dynamics). Miejscem akcji Shadow of The Tomb Raider będzie Ameryka Łacińska, fabularnie gra stanowić ma zakończenie trylogii skupiającej się na początkach kariery bohaterki.

Zapowiedzi towarzyszy pierwszy, krótki materiał wideo. Na kolejne szczegóły poczekamy do 27 kwietnia, na ten dzień zaplanowana została „pełna prezentacja”.


Źródło: tombraider, dsogaming

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Jestem ciekaw nowej historii Lary.
  Poprzednia była całkiem ciekawa, chociaż gdzieś od połowy gry, ta wydawała się dość wtórna i było za dużo backtrackingu - niektóre elementy gry (szczególnie na początku) były stworzone dla tych osób, które chcą wracać do starych lokacji, co wytrącało mnie z zanurzenia w świecie.

 • mutissj, #

  Tomb Raider 2013 był najlepszy
  z Rise of tomb raider to benchmark zrobili

 • Dziabunia, #

  2013 była benchmarkiem dla włosów:D

 • Mandalorian, #

  Niecały miesiąc temu ogrywałem po raz drugi na PC, od pracy kamery myślałem że zwymiotuję. Zero stabilizacji, na co mnóstwo graczy narzeka. Większość gry przechodziłem chodząc albo celując z broni, bo wtedy kamera była stabilizowana. Poza tym elementem to gra jest świetna.

 • xbk123, #

  Moim zdaniem to jedna z najlepszych gier w ostatnich latach. Zdecydowanie lepsza od poprzedniczki.

 • LuckyNumber8, #

  Również tak uważam. Dosłownie każdy element w ostatnim tomb raiderze mi przypasował.

 • Po1nter, #

  Dla mnie obie części na tle tego shitu w który każà nam grać były naprawdę na wysokim poziomie.

 • Eternal1, #

  Może wreszcie zrobią część w której nie będzie trzeba zabijać zwierząt?
  Człowiek to największy potwór jaki chodził po Ziemi, jakoś nie boli mnie widok walki z ludźmi, lecz zabijanie Bogu Ducha winnych zwierząt mnie odpycha.

  Jeśli pojawi się taki TombRider, z chęcią zagram.

 • KrystianDK, #

  Podzielam twoją wypowiedź Eternal1 – zgadzam się co do zwierząt i zachowania ludzi.

 • taki_jeden, #

  Zabijanie zwierząt w grze Cię boli, ale ludzi już nie? Ty to masz nawalone pod kopułą.

 • Eternal1, #

  Przecież piszę że "Bogu Ducha winnych zwierząt".

  Zabijanie niewinnych zwierząt mnie odpycha.
  Zabijanie "winnych" ludzi (wedle scenariusza) jest zrozumiałe.

  Jak można tak prostej rzeczy nie rozumieć?

 • taki_jeden, #

  Tak, ciężko zrozumieć... bo:

  1) to tylko gra
  2) dlaczego zakładasz, że te wszystkie zastępy żołnierzy są źli, taka robota, wykonuje rozkazy. Rozumiem, że w związku z tym każdy żołnierz z automatu jest dla Ciebie tym złym, kwestia perspektywy?
  3) czemu zakładasz, że zwierzęta są niewinne?
  4) polowanie do zdobycia surowców jest czymś bardzo naturalnym w świecie rzeczywistym, hodujemy by mieć pożywienie, hodujemy by mieć ubranie, a w mniej rozwiniętych rejonach poluje się na zwierzęta żyjące w swoim naturalnym środowisku. To czemu ta mechanika miałaby być czymś zastąpiona skoro jest jak najbardziej prawdziwa?

 • adamgr, #

  TR 2013 ograłem chyba z 3-4 razy, RoTR jeszcze nie kupiłem bo jakoś mi tak zeszło a tu już nowy odcinek.

  Trzeba będzie w końcu kupić drugą część.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.