11 lutego 2019, Wojciech Kulik

Przejazd taxi z gwarancją ceny? Oto mytaxi Lite

Kategoria: Mobile Aplikacje mobilne Ciekawostki, Tematyka: mytaxi

Większa transparentność i konkurencyjność branży taksówkarskiej to właśnie to, co obiecują właściciele usługi mytaxi Lite. To nic innego jak przejazdy taxi z gwarantowaną ceną, która znana jest z góry.

Jednym z powodów, dla których niektórzy mają opory przed zamówieniem taksówki, jest to, że tak naprawdę trudno wyliczyć, ile taki kurs będzie kosztować. Dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad finansami, przygotowana została usługa mytaxi Lite, w której gwarantowana cena znana jest z góry.

mytaxi Lite to bezpieczny (finansowo) przejazd taksówką

W mytaxi Lite użytkownik już na etapie zamawiania kursu (płatnego przez aplikację) zna dokładną cenę, która nie zmieni się niezależnie od wszystkiego (korki lub inne niespodziewane wypadki nie mają znaczenia). Jest ona ustalana na podstawie długości trasy, przewidywanego czasu jej pokonania oraz aktualnego natężenia ruchu i popytu. 

„W ubiegłym roku testowaliśmy stałe stawki na wybranych trasach i zauważyliśmy na nich często czterokrotny wzrost liczby zamówień. Ten wynik pokazał nam, jak duży potencjał mają ceny gwarantowane. Widzimy, że pasażerowie doceniają transparentność ceny. Dokładnie tak jak podczas zakupu biletu na samolot lub pociąg chcą z góry wiedzieć, ile zapłacą” – skomentował Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

mytaxi Lite

Taxi z gwarancją ceny – gdzie i jak skorzystać z mytaxi Lite?

Usługa Lite jest dostępna we wszystkich polskich lokalizacjach mytaxi, a więc w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Trójmieście i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. 

Aby z niej skorzystać, trzeba mieć na smartfonie aktualną wersję aplikacji mytaxi (z zarejestrowaną kartą płatniczą w zakładce „Płac przez aplikację”). Samo zamówienie przejazdu jest standardowe, zatem po prostu wpisujemy adres, a na ekranie wyboru usługi wybieramy „Lite”.

Aktualnie mytaxi Lite znajduje się na etapie pilotażu. W czasie jego trwania użytkownicy mogą liczyć na spore zniżki – przekraczające nawet 50 proc. Podkreślmy w tym miejscu, że choć pasażerowie płacą mniej, kierowcy (którymi są wyłącznie licencjonowani taksówkarze) otrzymują pełną kwotę widniejącą na taksometrze.

Źródło: mytaxi

Sonda

Przejazdy taxi z gwarantowaną ceną to…

  • 7
  • 29
  • 0
  • 11
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

  • jarrino, #

    To nie jest jedyna korporacja , która przed kursem określa cenę...

  • Kropeczka, #

    No ale wszystko co utrudnia życie nieuczciwym taksówkarzom jest OK.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.