14 marca 2018, Wojciech Kulik

My Memory of Us - polska przygodówka o przyjaźni w czasach wojny [AKT.]

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: polskie gry Zwiastuny gier IMGN.PRO przygodowa Gry indie, Producenci: IMGN.PRO

W grze My Memory of Us autorstwa Juggler Games nie zabraknie nawiązań do sytuacji w Polsce z czasów II wojny światowej. Aktualizacja: premiera na PC, PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym roku.

Aktualizacja, 14 marca 2018: Mija trzynaście miesięcy od momentu zapowiedzi My Memory of Us, mogącej być naprawdę dobrą polską grą – poruszającą, wciągająca i intrygującą. Wspominamy o niej, bo poznaliśmy kilka istotnych szczegółów.

Po pierwsze, gra trafi nie tylko na pecety, ale też na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wiemy też, kiedy to nastąpi – oficjalnie potwierdzono, że premiera tej charakterystycznej przygodówki została zaplanowana na trzeci kwartał bieżącego roku. 

„My Memory of Us to gra poświęcona tym, którzy zostali rozdzieleni podczas II wojny światowej, ale walczyli, by przezwyciężyć niewyobrażalny horror i zachować wiarę w to, że pewnego dnia znów będą razem – w tym lub innym świecie” – powiedział Mikołaj Pawłowski, dyrektor generalny studia Juggler Games.

Tym zapowiedziom towarzyszy jeszcze świeżutki zwiastun, który to jednak niewiele zdradza (może to i dobrze?). Rzućcie okiem, jeśli macie ochotę:

 

News, 14 lutego 2017: My Memory of Us to kolejna próba ukazania wojny w sposób jak najbardziej emocjonalny. I choć znajdziemy tu elementy przywołujące choćby polskie This War of Mine czy Valiant Hearts od Ubisoftu, to całość wydaje się jak najbardziej zasługiwać na miano oryginalnej.

Gra, nad którą czuwają rodzime ekipy Juggler Games i IMGN.PRO, przenosi nas do żydowskiego getta na terenie Polski z okresu II wojny światowej (a może do alternatywnej rzeczywistości…?). Poznamy tam historię przyjaźniących się dzieci – chłopca i dziewczynki. Przejmiemy nad nimi kontrolę, a każde z nich ma inne umiejętności, które wykorzystamy (i wykorzystają), by poradzić sobie w tych trudnych czasach.

My Memory of Us screen

My Memory of Us to przygodówka 2,5D, która pozwoli kierować postaciami osobno albo też parą. Twórcy obiecują „poruszającą opowieść” pełną „słodko-gorzkiego humoru” i dialogów zbudowanych na podstawie „uniwersalnej wymowy obrazów”, a do tego „różnorodne zagadki” oraz „nutę nostalgii i tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią”

Gra zmierza na pecety, ale kiedy dotrze – nie wiadomo. Na razie możemy rzucić okiem na zwiastun:

Źródło: Outreach, Juggler Games

Komentarze

 • Marucins, #

  Tworzą Polacy.
  Uffff na "Polskie" obozy śmierci nie ma co liczyć.

  A swoją drogą. Czy jakiś oddźwięk zyskała akcja "German Death Camps"?
  Czy zachodnie społeczeństwo doedukowało* się albo czy niemieckie media przeprosiły tak jak trzeba?

 • mutissj, #

  gra 2D żeby było taniej ;o

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.