4 grudnia 2018, Wojciech Kulik

Dziś premiera gry Mutant Year Zero: Road to Eden

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Zwiastuny gier Funcom strategia przygodowa gra akcji

Od dzisiaj pecetowcy oraz posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One mogą próbować swoich sił w taktycznej grze przygodowej Mutant Year Zero: Road to Eden. Na dobry początek – premierowy zwiastun.

Mutant Year Zero: Road to Eden to coś dla fanów rozgrywki w stylu XCOM i klimatu rodem z Beyond Good & Evil. To też próba przeniesienia „papierowego erpega” do świata cyfrowego. Czy udana? Od dzisiaj każdy zainteresowany może się sam o tym przekonać.

Dziś na rynku debiutuje gra Mutant Year Zero: Road to Eden – równocześnie w wersjach na wszystkie trzy platformy docelowe, którymi są pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Ta turowa przygodówka taktyczna, w której kierujemy mutantami poszukującymi „raju”, została wyprodukowana przez ekipę The Bearded Ladies, która do tej pory stworzyła jedynie (niezbyt ciepło przyjęte) Landit Bandit.

Mutant Year Zero: Road to Eden screen

Czy „brodate damy” tym razem dały radę? Z pierwszych recenzji wynika, że jak najbardziej tak. Oceny oscylują wokół ósemki, a recenzenci zwracają uwagę przede wszystkim na świetny klimat, dopracowaną mechanikę zabawy oraz ciekawą mieszankę gatunków. Wśród minusów z kolei najczęściej wymieniane są: drobne błędy techniczne, niewielki arsenał i fabuła zostawiająca niedosyt. Ogólnie jednak jest pozytywnie.

Z okazji debiutu przygotowany został również świeżutki zwiastun przedstawiający głównych bohaterów, wprowadzający do świata gry i pozwalający rzucić okiem na fragmenty rozgrywki. Oto premierowy trailer Mutant Year Zero: Road to Eden:

Źródło: Funcom, Metacritic, inf. własna

Komentarze

 • Dudi4Fr, #

  Świetnie dzisiaj premiera, w ciągu 2-3 tygodni będą patche które poprawią ewentualne błędy i sztuczną inteligencje. Na wolne po gwiazdce będzie w sam raz!

 • RockyBalboa, #

  Jeszcze niech dorobią tą grę bo starcza na 10 godzin grania.

 • Kropeczka, #

  Kaczor jest zajefajny

 • Kropeczka, #

  Kaczor jest zajefajny

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)