13 czerwca 2018, Wojciech Kulik

MS Office z odświeżonym interfejsem - uproszczona wstążka i Fluent Design

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Ciekawostki, Tematyka: Microsoft Microsoft Office Na Topie, Producenci: Microsoft

Microsoft postanowił odświeżyć nieco interfejs swojego pakietu biurowego. Office – zarówno desktopowy, jak i przeglądarkowy – otrzyma między innymi nowe animacje i uproszczoną wstążkę.

Microsoft kontynuuje upiększanie swoich produktów zgodnie ze stylem Fluent Design. Teraz w taki sposób odświeżony został pakiet Office – zobaczcie, jak to wygląda.

Programy Word, Excel, PowerPoint i Outlook doczekały się nowych animacji i ikon. Wszystko to, by interfejs wyglądał ładniej. W efekcie Office sprawia wrażenie bardziej nowoczesnego, a ostatecznie ma pod względem wizualnym dobrze komponować się z pozostałymi elementami systemu Windows 10. Wygląd to jednak nie wszystko...

Microsoft postarał się również o wprowadzenie (opcjonalnej) uproszczonej wstążki, która powinna przypaść do gustu osobom, według których ta obecna zajmuje zbyt wiele miejsca na ekranie. Kolejną ważną zmianą jest udoskonalenie i wzbogacenie o nowe funkcje programowej wyszukiwarki. 

Odświeżony interfejs pojawia się zarówno w desktopowej wersji oprogramowania, jak i w przeglądarkowym wariancie Office’a. „Pojawia”, ponieważ Microsoft zamierza wdrażać Fluent Design i nową wstążkę stopniowo. Dlaczego? – „Office jest użytkowany przez ponad miliard ludzi. Dlatego też pomimo ekscytacji zmianami, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by zrobić to prawidłowo” – wytłumaczył Jared Spataro.

Źródło: Microsoft, The Verge, Engadget

Komentarze

  • Kenjiro, #

    Czyli wracają do wąskiego paska z ikonami i podręcznymi funkcjami, z tym, że zamiast możliwości wyciągnięcia ich wszystkich w różne miejsca aplikacji, nadal się trzeba będzie przełączać pomiędzy kartami wstążki.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.