7 sierpnia 2018, Wojciech Kulik

Thunderbird 60 - odświeżony klient pocztowy do pobrania

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Technologie i Firma, Tematyka: Mozilla Thunderbird Programy do pobrania Na Topie Oprogramowanie do firmy

Mozilla postanowiła kontynuować rozwój swojego popularnego programu pocztowego. Nowy Thunderbird to odświeżona warstwa wizualna oraz rozszerzona funkcjonalność. Co nowego pojawiło się w stabilnym wydaniu 60?

Znane i lubiane pocztowe oprogramowanie do firmy i do domu oficjalnie wróciło do żywych. Udostępniony został Thunderbird 60 – solidnie odświeżony program do wysyłania, odbierania i zarządzania wiadomościami e-mail.

Co nowego w Mozilla Thunderbird 60?

Thunderbird 60 to nowe stabilne wydanie programu, zawierające liczne nowości i poprawki. Tym, co rzuca się w oczy już na samym początku, jest nowy wygląd – to Photon, a więc interfejs tego samego typu, z jakim mamy do czynienia w przeglądarce Firefox.

Thunderbird interfejs

Karty kwadratowe (zamiast zaokrąglonych) mają lepiej się prezentować i zwiększać czytelność. A skoro już przy komforcie użytkownika jesteśmy, to warto wspomnieć o możliwości przełączania się między motywami jasnym i ciemnym (teraz zawartymi w programie).

Jeśli chodzi o funkcjonalność, poprawiono przede wszystkim obsługę załączników w oknie tworzenia wiadomości. Ich dodawanie i przeglądanie ma być ułatwione, a ryzyko przypadkowego wysłania – ograniczone do minimum.

Thunderbird załącznik

Kolejne ulepszenia dotyczą funkcji kalendarza (który teraz pozwala na kopiowanie i usuwanie serii wydarzeń czy też wyświetlanie lokalizacji w niestandardowych widokach). Thunderbird 60 to także możliwość planowania wysyłania poczty (przez serwery CalDAV) oraz konwersji folderów mbox do maildir (i na odwrót), jak również obsługa FIDO U2F (jeśli chcesz, sprawdź pełną listę zmian).

Ostatnia nowość nie ma wpływu na funkcjonalność, ale wypada o niej wspomnieć. To nowe logo, które prezentuje się następująco:

Thunderbird nowe logo 

Pobierz Mozilla Thunderbird 60 (download):

Pobierz Mozilla Thunderbird 60

Źródło: Mozilla

Komentarze

 • bonio89, #

  W końcu coś ruszyło z maildir :)

 • BrumBrumBrum, #

  chciałbym by się ruszyli w systemie filtrowania, bo przy dużej ilości korespondencji filtrowanie wysiada.

 • tjindy, #

  Program może nie jest idealny, ale siedząc na nim kilka lat bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Jak i cała rzesza wspołpracowników :D
  Oby tak dalej. Trzymam kciuki za rozwój TB!

 • Siderion, #

  fajnie jakby z premierą 60tki wydali wersję 64bit na windows, ale chyba ostatnio mają problemy z nowościami odkąd Mozilla wycofuje się z rozwijania TB ;/

 • Eternal1, #

  FireFox i Thunderbird to nierozłączna para zarówno w domowym Windows jak i na Linux-ie w pracy.

 • Kenjiro, #

  Przez lata używałem Tb, ale niestety z powodu jego niestabilności w połączeniach IMAP musiałem zrezygnować (np. gdy serwer rozłączał połączenie z jakiegoś powodu, to Tb uparcie twierdził, że je ma i nie chciał się połączyć ponownie, trzeba było przełączać w offline albo nawet restartować aplikację). Poza tym edycja odpowiedzi na maila w HTML wysłanego od kogoś z Outlooka często psuła cały układ (wystarczyło w złym miejscu coś usunąć), no i w zasadzie dopiero dodatek Conversations daje komfort pracy przy ciągu wielu wiadomości.

  Osobiście polecam alternatywy, np. darmową wersję eM Clienta do dwóch kont.

 • jacwie5, #

  Używam od lat

 • szydas, #

  Thunderbirda używałem wiele lat, nawet jako portable na pendrive'ie, żeby móc poza domem pocztę sprawdzić w swój ulubiony sposób. Ale z czasem rozwój zaczął kuleć co skończyło się zablokowaniem dostępu do kilku dostawców poczty, m.in. Gmaila. Wiem, można ten dostęp odblokować ale kosztem bezpieczeństwa a na to już nie mogłem sobie pozwolić. I od paru lat śmigam głównie na interfejsach przeglądarkowych... i przyzwyczaiłem się. Nie wiem, czy skuszę się ponownie na TB, chyba poczekam, czy nie jest to syreni śpiew tego klienta.

 • BriHecato, #

  Liczyłem na dwuwierszową listę maili (ala outlook)

 • popo601, #

  Ja od 10 lat w firmie używam właśnie Thunderbirda ale bardzo szkoda że najnowsza wersja nie obsługuję wtyczki Stationery - Papaterie :( ciekawe czy twórcy zaktualizują wtyczkę aby była kompatybilna z wersją 60 Thunderbirda bo bardzo mi tego brakuję.

 • kamial45, #

  Jak dla mnie lepszy niz Outlook. Uzywam od lat i jeszcze sie nie zawiodlem, a aktualizacje nie pogarszaja tego stanu.

  www.systim.pl

 • kamial45, #

  Jak dla mnie lepszy niz Outlook. Uzywam od lat i jeszcze sie nie zawiodlem, a aktualizacje nie pogarszaja tego stanu.

  www.systim.pl

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.