10 sierpnia 2018, Wojciech Kulik

Najlepszy debiut na Steamie w 2018 roku - Monster Hunter: World megahitem Capcomu

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: Steam Capcom RPG gra akcji, Producenci: Capcom

Bez obaw można już nazwać grę Monster Hunter: World megahitem firmy Capcom. Na konsolach egzemplarze rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a na pecetach od razu osiągnięto wielki sukces.

Świetne Monster Hunter: World dotarło wreszcie wczoraj na pecety i od razu zebrało bardzo dobre oceny. Wygląda też na to, że gracze naprawdę wyczekiwali tego momentu, bo statystyki pokazują, że była to najlepsza tegoroczna premiera na Steamie.

Steam: najlepsza premiera 2018 roku to (na razie) Monster Hunter: World

Po wielu miesiącach wyczekiwania jedna z najlepszych gier akcji tego roku w końcu została udostępniona graczom komputerowym. Choć wiadomo było, że jest to tytuł, który cieszy się dużą popularnością, osiągnięty wynik i tak okazał się dużym (pozytywnym) zaskoczeniem. Kilka chwil po oficjalnym debiucie przy Monster Hunter: World na Steamie bawiło się równocześnie około 240 tysięcy graczy (w szczytowym momencie). 

Steam Stats
A tak to wygląda w momencie publikacji (10 sierpnia, godz. 13.30).

To oznacza, że jest to największy debiut na platformie Steam, przynajmniej dopóki mówimy o liczbie równocześnie grających osób i o roku 2018. Gry, które aktualnie mogą pochwalić się lepszym wynikiem na platformie Valve to jedynie PlayerUnknown’s Battlegrounds, Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Jeszcze więcej dobrych wyników gry Monster Hunter: World

To nie wszystko. Monster Hunter: World okazało się też najlepszą pecetową premierą japońskiej gry. Wcześniej tytuł ten należał do Dark Souls 3 z wynikiem niemal o połowę gorszym – 129 831. Dla porównania Dragon Ball FighterZ osiągnęło 44 234, a Final Fantasy XV: Windows Edition – jedynie 29 279.

Monster Hunter: World screen

Monster Hunter: World jest także najlepszym pecetowym debiutem Capcomu. Warto przy okazji przypomnieć, że na konsolach gra również radzi sobie świetnie – po trzech dniach od premiery znalazła już 5 milionów nabywców, a obecnie licznik wskazuje już ponad 8 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Źródło: Steam, VG247, Eurogamer

Komentarze

  • Akatzuky, #

    To tylko potwierdza mid-tier gra z ps4 a sie rzucili na pc jak pies na kosc , a to nawet nie jest aaa tytul, a i tak sie swietnie gralo w mhw, mocne 100h fabula.

  • Finear, #

    potwierdza co ?

  • mesjan, #

    Akatzuky potwierdza to że nie potrafi logicznie napisać to co pomyśli jego głowa.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.