10 grudnia 2018, Wojciech Kulik

Monopoly Fortnite - to może być najgorętsza planszówka tej zimy

Kategoria: Gry Gry planszowe

Monopoly Fortnite to właśnie to, co sugeruje nazwa. Gra planszowa, której nikomu nie trzeba przedstawiać w wersji nawiązującej do gry wideo, która… też raczej wszystkim jest znana. Brzmi jak świetny pomysł na prezent pod choinkę!

Klasyk w wydaniu nawiązującym do aktualnego hitu? Brzmi nieźle, prawda? To właśnie Monopoly Fortnite, czyli świetna gra planszowa w wersji zainspirowanej przebojem battle royale, który przyciągnął już 200 milionów graczy na całym świecie

Kto grał w Monopoly (a kto nie grał?), ten wie, jakie są zasady. Oczywiście w tej wersji zabawa wygląda nieco inaczej. Jak czytamy w opisie… 

„Nie chodzi tu o to, co w grze posiadasz, ale… jak długo zdołasz przetrwać! Zdobywaj lokacje, staw czoła przeciwnikom i unikaj morderczej burzy – wszystko po to, by zostać ostatnim graczem na polu walki i sięgnąć po Królewskie Zwycięstwo!”.

Monopoly Fornite gra

Rynkowy debiut Monopoly Fortnite odbędzie się 20 grudnia, a już teraz można składać zamówienia przedpremierowe (przy okazji co nieco oszczędzając). Data brzmi świetnie także dlatego, że to może być bardzo dobry pomysł na prezent dla nastolatków. Muve przekonuje, że paczki bez problemu powinny dojść przed Gwiazdką. 

Gra ma polską wersję językową i jest przeznaczona dla 2 – 7 graczy w wieku powyżej 13 lat. A co znajduje się w pudełku? Odpowiedź przynosi unboxing:

Źródło: Muve

Komentarze

 • bullseye, #

  Co w niej gorącego ? Stary dobry monopol, z paroma elementami z gry..... Nikt kto ma Monopoly nie kupi drugiego, a mało znam osób które tej gry nie mają.

 • kolabor, #

  ze znajomymi regularnie gramy w planszówki
  gdy pojawia się ktoś nowy, kto w nic sensownego nigdy nie grał, rozmowa wygląda następująco:

  - grywamy w planszówki, zagrasz z nami w piątek?
  - planszówki? serio?
  - niektóre są całkiem niezłe; bo wiesz, one przeszły daaaaleką drogę od czasów Monopoly

  dobra
  wjedź sobie proszę np. na boardgamegeek i zobacz na którym miejscu jest "stare dobre Monopoly" w rankingu najlepszych gier planszowych

  zgaduję, że gdzieś pomiędzy 10000 a 20000?

 • Detrioux, #

  Boże nie... Wszędzie Fortnite.... Na początku lubiłem tą grę, fajna gierka którą się pyka ze znajomymi ale ludzie litości, przestałem grać tylko dlatego że wszędzie to widzę...

 • slo1q, #

  Ta gra to rak. Rak bardziej złośliwy, niż poziom 4 raka trzustki.
  W sumie nie sama gra, a dzieciarnia, która się nią jara, jakby to była religia.
  Niedługo w Biedronce będą parówki fortnite po 17 zł za paczkę, a dzieciaki będą się o nie zabijać.

 • pawluto, #

  Piękny upadek gdy Monopoly !!

 • JanuszJestem, #

  Jaki upadek Monopoly? A czy to pierwszy raz wychodzi wersja tematyczna nawiązująca do aktualnych trendów czy popularnych marek? Pogódź się z faktem, że jesteś już stary i nie wszystko co się dzieje w pop-kulturze będzie się podobać. A na dodatek wszyscy mają w gdzieś twoje zdanie, dasz wiarę?

 • laaval, #

  A to ta gra może jeszcze niżej upaść? To coś to dno dna poprzedzone kilometrami mułu

 • tarzinio, #

  Coraz mniejsza ta gra wychodzi.

 • Vendeur, #

  Fortnite, gra zrobiona przez "geniuszy" dla "geniuszy"...

  Potwierdza to także data premiery. 20 grudnia, który to jest czwartkiem, w poniedziałek zaś Wigilia i czas prezentów. Już widzę, jak te wszystkie paczki z grami "bez problemów" dotrą na czas.

  Poza tym, nie ma to jak stary, dobry Eurobiznes. Żadne debilne wersje Monopoly mu nie dorównają.

 • laaval, #

  I bardzo klimatyczne "Idź do więzienia" No pasuje jak ulał ;)

  Niech już to Monopoly zniknie z powierzchni ziemi. Na świecie jest tak dużo dobrych gier planszowych, że szkoda czasu na to coś.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap