16 maja 2018, Wojciech Kulik

Microsoft Surface Hub 2 to interaktywna tablica do poprawy efektywności w pracy

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: Microsoft Sprzęt do firmy Innowacje w firmie, Producenci: Microsoft

Gigant z Redmond kontynuuje poszukiwania idealnego narzędzia do poprawy efektywności w pracy. Jego najnowsza propozycją jest Microsoft Surface Hub 2 – interaktywna tablica o przekątnej 50,5 cala.

Microsoft produkuje ceniony sprzęt do firmy i wciąż zastanawia się, jak można by zwiększyć efektywność w pracy. Jego najnowszym pomysłem jest Surface Hub 2, czyli interaktywna tablica w nowej, jeszcze lepszej wersji.

Microsoft Surface Hub 2 to komputer z 50,5-calowym ekranem, na którym wyświetlany będzie obraz w rozdzielczości „większej niż 4K”. Będzie można z niego korzystać zarówno w trybie portretowym, jak i krajobrazowym, dzięki czemu ma być przydatny podczas zapisywania notatek na spotkaniu zespołu, ale też na przykład prowadzenia wideokonferencji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć system złożony z więcej niż jednego urządzenia.

Microsoft Surface Hub 2 ustawienia

Jak na interaktywną tablicę na miarę naszych czasów przystało, Surface Hub 2 będzie można obsługiwać na kilka różnych sposobów: bezpośrednio – dotykowo albo też zdalnie – czy to z poziomu komputera, czy też smartfona lub tabletu. Wszystko to, by w zespołach można było efektywnie współpracować, a według wyliczeń Microsoftu dziś około 50 proc. pracy opiera się właśnie na kooperacji z innymi osobami.

Microsoft Surface Hub 2 funkcje

Poza wspomnianą wysoką rozdzielczością, atutami tablicy mają być także: wysoka precyzja, przejrzysty interfejs sprzyjający wielozadaniowości i duża szybkość działania. Poniższy spot pozwala zapoznać się z najważniejszymi cechami:

Premiera urządzenia została zaplanowana na 2019 rok. Niestety Microsoft nie podał ceny, ale najprawdopodobniej będzie ona niższa niż 8600 dolarów (tyle kosztował pierwszy Surface Hub) i wyższa niż 5000 dolarów (tyle kosztuje konkurencyjny Google Jamboard).

Źródło: Microsoft, Engadget

Komentarze

  • Felek, #

    Znalazłem gdzieś wzmiankę, że wersja poprzednia kosztowała $23000. Chyba nie sugerowałbym się ceną konkurencji... ;)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.