2 listopada 2016, Paweł Maziarz

Microsoft daje nawet 650 dolarów za wymianę MacBooka na Surface Booka/Pro

Kategoria: Komputery Laptopy, Tematyka: Apple Microsoft, Producenci: Apple Microsoft

Jak zmotywować klientów do wyboru swojego produktu? Oczywiście pieniędzmi - oddający starego MacBooka mogą liczyć nawet na 650 dolarów rabatu.

Ostatnio na rynku pojawiły się dwa konkurencyjne laptopy – Apple zaprezentował nowe wersje MacBooka Pro 13 i 15, natomiast Microsoft pochwalił się ulepszoną wersją laptopa Surface Book. Takie wydarzenie nie mogło przejść bez echa. Gigant z Redmont postanowił dać prztyczka w nos konkurencji i w dosyć niecodzienny sposób zachęca do wyboru swojego urządzenia.

Klienci wymieniający MacBook’a na nowego Surface Book’a lub Surface Pro 4 mogą liczyć nawet na 650 dolarów rabatu. Co ważne, akcja obejmuje nawet starsze MacBooki – przykładowo za 13-calowego MacBooka z 2010 roku dostaniemy 100 dolarów rabatu, ale za 13-calowego MacBooka Pro Retina z 2013 roku już 400 dolarów. Ważne jednak, aby oddawane laptopy były sprawne i miały w zestawie ładowarkę. Odzyskaną kwotę można wykorzystać jako kod rabatowy przy zakupie laptopa Surface Book lub tabletu Surface Pro 4.

Zła wiadomość jest taka, że promocja jest dostępna w sklepach stacjonarnych i online tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych. Po wybraniu i wysłaniu laptopa, przesyłany jest kod rabatowy, który następnie można wykorzystać podczas zakupu nowego laptopa lub tabletu. Promocja potrwa do 10 listopada, a szczegóły znajdziecie na tej stronie.

Źródło: Microsoft

Komentarze

 • Q'bot, #

  Szkoda, że Powerbook'a G4 nie przygarną ;

 • androll, #

  Panie Pawle, umieszczenie informacji na poczatku tego artykulu, o istnieniu promocji jedynie na terenie US, zaoszczedziloby czasu kilkudzisieciu, kilkuset Polakow to czytajacych.

 • mastah84, #

  Kilkudziesięciu? Nie przesadzaj. Kilkuset? Hehe... :)

 • kamillode, #

  Czy ja dobrze rozumem: są tacy uprzejmi, że można im sprzedać MacBooka za bezcen i dzięki temu trzeba kupić Surface?

 • Franz, #

  Jak to za bezcen - za starego MacBooka Pro z 2013 r. dostaniesz 400 USD - to bardzo dobra kwota za taki sprzęt.

 • yorgol, #

  Macbooki pro 13 z 2013 roku w chwili obecnej na allegro ZACZYNAJĄ się od 3799zł a oni za niego oferują 400$, nawet zakładając że w USA te sprzęty są tańsze niż w Polsce to i tak słaba oferta, macbooki bardzo powoli tracą na wartości

 • Franz, #

  Nie patrz na ceny w Polsce - u nas biednie i nikt nie odda swojego kupionego za ciężkie pieniądze Maca za ok. 1600 zł.
  To jednak oferta skierowana do ludzi w USA - tam 3 letni laptop to już staroć i nie każdy chce się bawić w sprzedaż na ebay, więc chętnie odda za możliwość zakupu nowego laptopa z 400 USD upustem.

  Swoją drogą nie kupiłbym 3 letniego laptopa bez gwarancji za 3800 (jakość Appla jest przeciętna, a gwarancja tylko roczna, a nie 4-5 letnia jak u innych producentów, więc po co ryzykować) - wolałbym dołożyć i kupić nowy - jakby mnie było nie stać to znaczy, że powinienem poszukać innego laptopa niż MacBook Pro.

 • ivanhoe, #

  W USA też trzymają cenę. Paradoksalnie dzięki rzadkim i niewielkim aktualizacjom hardware, sprzęt Apple starzeje się dużo wolniej. Na ebay usa najtańszy macbook pro retina z 2013 kosztuje 500+ usd.

 • dividebyzero, #

  Skąd taka odmiana "Book’a" ?
  Przecież tam nie ma niemej głoski na końcu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.