11 czerwca 2017, Wojciech Kulik

E3 2017: Metro Exodus - nowa odsłona na 5-minutowym wideo

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Metro Gameplay 4A Games e3 Kiedy premiera

Ekipa 4A Games już w przyszłym roku dostarczy nam Metro Exodus – nową odsłonę, która wykorzysta moc konsoli Xbox One X, ale trafi też na PC i PS4.

Miłośnicy postapokaliptycznej serii zainspirowanej powieściami Dmitrija Głuchowskiego, doczekacie się wkrótce nowej odsłony. Podczas konferencji Microsoftu na E3 dowiedzieliśmy się, że w 2018 roku na rynku zadebiutuje Metro Exodus – strzelanina autorstwa 4A Games, a więc ekipy, która dała nam poprzednie odsłony, co pozwala żywić nadzieję na wysoką jakość.

Wysokiej jakości ma być nie tylko sama rozgrywka, ale też oprawa wizualna. Metro Exodus ma być jednym z pierwszych tytułów, które pokażą, jak duża moc drzemie w konsoli Xbox One X. Całkiem niekrótki zapis rozgrywki opublikowany podczas E3 zwiastuje efektowne walki toczone w zdecydowanie nieprzyjaznym świecie. Zobaczcie:

Metro Exodus to osadzona w posapokaliptycznej Rosji pierwszoosobowa strzelanina, w której fabuła ma odgrywać bardzo istotną rolę. Podobnie jak w poprzednich odsłonach oprócz walki sporo czasu spędzimy też na eksploracji i – przede wszystkim – szeroko pojętej walce o przetrwanie. Oprócz Xbox One gra trafi też na PlayStation 4 oraz komputery osobiste.

Źródło: Xbox, Metro Games

Komentarze

 • Dudi4Fr, #

  Nie spodziewałem się tej zapowiedzi, tym bardziej jako pierwszy zwiastun gier na tej konferencji.

  Mimo wszystko serce mi podskoczyło kiedy zobaczyłem pierwsze sekundy tego wideo! Zapowiada się konkretnie, poprzednie Metra może i miały swoje problemy ale klimatem i atmosferą nie maja równych. Szkoda tylko że dopiero gdzieś w 2018...

 • IVPANVZERVI, #

  Zapowiada się nieźle, nie ma STALKERA 2, ale przynajmniej mamy nowe metro.

 • Macieyerk, #

  Jak dla mnie Metro : Exodus wygrało to E3 . Jestem w stanie poczekać , wolę aby tą grę porządnie dopracowali niż dostać niezoptymalizowane bubla , seria Metro ma grafikę na bardzo wysokim poziomie więc pewnie i tak wyciśnie ostatnie soki z Volty/Vegi RX

 • Michał 06, #

  Metra zawsze rozwalały scenerią :)

 • piotreeeek, #

  Założe się że wersja na PS4 to już bedzie tylko ogryzek graficzny po tym co zostanie z wersji XOX. Pewnie nawet PS4Pro dostanie graficzne resztki po kastracji, tak żeby to jakoś uciągnęło.

 • chotnik2, #

  Pogromco nowe konto?

 • Alovsskyy, #

  Pogromca ma przecież kilka kont, to jest jedno z nich. Spokorniał trochę tylko jak dostał bana na "Pogromca blacharni Pro". Rozkręci się i znowu dostanie bana

 • Słitaśne selfi z ronsi, #

  Prosze zazyj lekarstwa zanim usiadziesz do pisania komentarzy na Benchmarku.

 • kaylo, #

  Jak kogoś nie stać na porządnego PC'ta to kupuje konsolę, ewentualnie ma jedno i drugie ze względu na wyłączność niektórych gier.
  Na Ferrari też nie każdy może sobie pozwolić, ale to nie jest powód żeby wylewać swoje żale w internetach.

 • Snack3rS7PL, #

  Taaa...komputery osobiste...tylko, że Windows 10 only, sknery...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.