9 stycznia 2019, Mateusz Tomczak

Metro Exodus na zwiastunie fabularnym

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Metro Deep Silver 4A Games Zwiastuny gier strzelanina, Producenci: Deep Silver

Premiera Metro Exodus odbędzie się już 15 lutego. Spójrzcie na materiał przybliżający niebezpieczeństwa, jakie czekać będą na Artema.

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Metro Exodus to jedna z najgoręcej wyczekiwanych gier pierwszych miesięcy tego roku. Do premiery coraz bliżej, można zatem spodziewać się materiałów, które będą nam o tym przypominać. Chociażby takich jak ten właśnie zaprezentowany.

Deep Silver pochwaliło się zwiastunem fabularnym. Łatwo domyślić się, iż jego głównym celem jest wprowadzenie w opowiadaną tutaj historię. Narratorką materiału została Anna, żona głównego bohatera gry (Artema), któremu trzeba będzie pomóc w walce o przetrwanie w niezwykle nieprzyjaznym świecie.

Metro Exodus ma być bardzo duże, ale jednocześnie zapewniać zróżnicowane lokacje. Niektóre z nich pokazano na omawianym zwiastunie, jednocześnie pozwala on rzucić okiem na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, do których zaliczać będą się nie tylko potwory.


Premiera Metro Exodus odbędzie się już 15 lutego. To kilka dni wcześniej niż początkowo planowano. Gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: metrovideogame

Komentarze

 • pscager, #

  Jakos nie zachwycilo mnie to wcale...

 • limera1n, #

  Last Light też nie miało porywających trailerów a mimo to w moim odczuciu było świetną produkcją. Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie

 • Zwis88, #

  Obie poprzednie części cierpiały na jedną potworną wadę, było za mało treści, cudowny gameplay, wybitny klimat, wspaniała grafika oraz udźwiękowienie i ciasne zamknięte lokacje, z kilkoma pozorującymi wolność, jednak szybko się okazywało że ścieżki są dwie max 3 i uczucie otwartości to złudzenie, gry dało się skończyć w 6 h, a gra z taką świetną podbudową aż się prosiła o nawet pół otwarty świat z wieloma aktywnościami pobocznymi - ale rozumiem że mogło braknąć kasy i doświadczenia na coś większego, dlatego po dwóch kapitalnych częściach czekam na exodus jako na zwieńczenie wszystkiego co najlepsze w poprzednich częściach i kilkudziesięcio godzinny obszerny gameplay - dla tej gry wezmę L4 na 2 tygodnie i wykupię zapas blacka z lokalnej biedronki

 • xbk123, #

  FPS to nie RPG. Wielu fanów FPS mogłoby się zanudzić zbieractwem i misjami pobocznymi typu idź i przynieś. Trzymając się konwencji rasowego FPS to Metro wad chyba nie ma. No może animacje były drętwe. No i grafika i audio zawsze może być jeszcze lepsze, tego nigdy za wiele dla zapewnienia imersji. Ciasne, zamknięte, klaustrofobiczne lokacje to akurat w przypadku wielu produkcji zamierzony zabieg, mający wywołać emocje i budować klimat. To nie je wada, tylko zaleta dla wielu graczy.

 • Zwis88, #

  Tak, ale kto Ci każe robić nudne misje poboczne, czy zbierać złom gdzie popadnie, otwarty świat nie znaczy że chodzisz i czyścisz pytajniki jak się utarło w dzisiejszych czasach sądzić, tylko może to być wypełnione fajnymi zdarzeniami, opatrzonymi fabułą i dialogami oraz skryptami fajne zadanie, wyobraź sobie że metro LL wygląda identycznie jak teraz, ale w takim Polis czy Wenecji możesz połazić za zadaniami, np oczyścić boczną stację z spiderbug-ów na końcu zabijając jakiegoś potężniejszego, znajdując w nagrodę fajną broń, ratując jakiegoś npc-a i spędzając bonusowo godzinkę w grze na oderwanie się od wątku głównego. Lub wychodzisz na powierzchnie i możesz iść za zadaniem głównym ale idąc gdzieś bocznym torem ktoś woła o pomoc, lub znajdujesz jakąś notatkę i możesz zacząć ekstra zadanko, kto by nie chciał?

 • wanakamura, #

  Animacje postaci tak trochę nie AAA 2019

 • xxx.514, #

  Wygląda całkiem ładnie, ale ten żart na końcu klipu niszczy system.

 • Zwis88, #

  Ja tam żartu nie widzę, XboX One X faktycznie jest najmocniejszą konsolą obecną na rynku

 • LukisK, #

  1 i 2 część miała w miarę przypominać pierwsze 2 książki (dlatego świat był zamknięty i tunelowy cały czas do przodu aż do końca) i po tym trailerze już widzę że i tutaj są nawiązania do Metro 2035 więc teraz trzeba to pogodzić z otwartym światem.
  Ciekawe ilu z was przeczytało Metro ? ja osobiście oprócz samej trylogi poznałem kilkanaście książek z uniwersum Metro 2033 (w tym ze 3 polskich twórców) gdzie były świetne nawiązania m.in. jak usłyszeli Artema nadającego z Moskwy ale nie mogli mu odpowiedzieć... Pozdro dla fanów !!!

 • Zwis88, #

  Czytałem metro 2033 i 2034 oryginalnego twórcy, oraz Piter które było nędzne - i tak się zraziłem do bajek w uniwersum

 • Carius, #

  Przeczytaj serię W Mrok, Do Światła i Za Horyzont, szczerze polecam.
  Ja natomiast zawiodłem się polskimi autorami oraz wieloma innymi. Przeczytałem Mrówańczę, Korzenie Niebios, Dziedzictwo Przodków, Dzielnicę Obiecaną czy Otchłań, i wszystkie te pozycje są o kilka klas poniżej Pitera, więc nie narzekaj :)

 • Zwis88, #

  Bo Dimitry powinien ostrzej selekcjonować to co twórcy robią z jego uniwersum. Skoro już Piter moim zdaniem był szmirą przy oryginalnej powieści, a jak mówisz że są znacznie gorsze od Pitera to to jest dla mnie niepojęte

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.