9 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Jesteś ładowarką, jakiej potrzebuje smartwatch Matrix PowerWatch 2

Kategoria: Ciekawostki Gadżety, Tematyka: SmartWatch Zegarki CES 2019

To w pełni funkcjonalny smartwatch niewymagający ładowania. Podczas targów CES 2019 zaprezentowany został Matrix PowerWatch 2 – zegarek zasilany ciepłem ludzkiego ciała, któremu trudno odmówić funkcjonalności.

O tym, że smartwatch może być zasilany dzięki ciepłu naszego własnego ciała, Matrix przekonał nas już w 2016 roku. Podczas targów CES 2019 przypomniał o tej koncepcji, prezentując jeszcze bardziej intrygujący model PowerWatch 2.

Matrix PowerWatch 2 smartwatch

Matrix PowerWatch 2 to inteligentny zegarek dla osób, które nie chcą polegać na energii elektrycznej z gniazdka. Gadżet ten (tak jak w poprzedniej generacji) może być zasilany przez ciepło ludzkiego ciała (dzięki generatorowi termoelektrycznemu), a do tego także z wykorzystaniem energii słonecznej. W obydwóch przypadkach możemy liczyć – jak przekonuje producent – na wysoką wydajność i brak konieczności korzystania z klasycznej ładowarki.

Matrix PowerWatch 2 tył

Matrix udoskonalił swoją technologię, aby móc wprowadzić do smartwatcha kilka nowości. To przede wszystkim kolorowy (!) wyświetlacz w rozmiarze 1,2 cala oraz czujnik tętna i moduł GPS pozwalające jeszcze lepiej monitorować aktywność użytkownika. Wśród mierzonych parametrów znajdują się: kroki, dystans, kalorie, tempo czy czas snu.

Matrix PowerWatch 2 zegarek

PowerWatch 2 wykorzystuje autorski system operacyjny, co może powodować niedostępność niektórych popularnych aplikacji. Producent zapewnia jednak o obsłudze Google Fit i Apple HealthKit oraz bezproblemowym działaniu funkcji powiadomień ze smartfonów z Androidem lub iOS-em. Jeśli ten (ważący ok. 65 g) czasomierz wciąż nie robi na was wrażenia, to dodajmy jeszcze, że jest wodoszczelny (200 m)

Rynkowy debiut smartwatcha został zaplanowany na tegoroczne lato. Sklepowa cena egzemplarza wyniesie 499 dolarów. Jeśli wiecie, że go chcecie, możecie jednak trochę zaoszczędzić, decydując się na zamówienie w ramach zbiórki na platformie Indiegogo

Źródło: New Atlas, CNET, Matrix

Komentarze

 • sn00p, #

  499$!!!! Tyle kosztuje nowy Garmin Fenix 5! Głupi żart tym Matrixem :)

 • Eternal1, #

  A Garmin Fenix 5 jak jest zasilany?

 • cyberant, #

  jak włączysz wszystkie funkcje to musisz go ładowac 3 x dziennie ;) a strona i apka garmina działa jakby pisał ją 10 latek w szatni na WF...

 • levusek1992, #

  Nic więcej szczegółów o tym ładowaniu ciepłem? Czy to naładuje chociaż z 10% przez cały dzień?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)