10 lipca 2018, Paweł Maziarz

Martin Ashton przechodzi z Intela do AMD - nowy wiceprezes Radeon Technologies Group

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: AMD, Producenci: AMD

Ashton pracował w Intelu tylko przez kilkanaście miesięcy. Wcześniej obejmował jednak ważną funkcję w Imagination Technologies.

AMD wzmacnia szeregi nowego zespołu Radeon Technologies Group. Niedawno pisaliśmy o przejściu dwóch ekspertów branży graficznej – Mike’a Rayfielda i Davida Wanga. To jednak nie koniec roszad na stanowiskach, bo ostatnio do „czerwonych” dołączył były pracownik Intela.

Martin Ashton, bo właśnie o nim mowa, objął stanowisko wiceprezesa AMD. Producent nie chce jednak ujawnić szczegółów dotyczących nowego pracownika i powierzonej mu roli – w oświadczeniu dla serwisu Hexus czytamy: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Marin i jego doświadczenie przysłużą się AMD i wspomogą rozwój układów graficznych.”

Martin Ashton

Kim jest Martin Ashton? Przez ostatnie kilkanaście miesięcy pracował w Intelu, gdzie obejmował funkcję Vice President, Core and Visual Computing Group, Chief Engineer, VTT and Director of Hardware and Co-Director of Architecture, VPG (po długą nazwą tak naprawdę kryje się funkcja wiceprezesa jednostki odpowiedzialnej za układy graficzne). Wcześniej, przez 25 lat zasiadał na stanowisku dyrektora generalnego w firmie Imagination Technologies zajmującej się układami graficznymi PowerVR.

Źródło: Hexus

Komentarze

 • Finear, #

  inb4
  >szczury opuszczają tonący statek

 • kitamo, #

  jak z AMD odchodzą i przechodzą do intela to jest wielkie halo że intel wstanie z kolan.
  Jak z Intela przechodzą do AMD to nagle szczur opuszcza statek :D

  No bez przesady :) zobaczyć to można efekt dopiero po 2 latach jego pracy

 • Kasper001, #

  Tak jak już ktoś kiedyś, gdzieś napisał, do AMD przychodzą ludzie odważni, którzy nie boja się wyzwań i którzy są gotowi praktycznie wszystko poświęcić dla firmy. A do intela przychodzą tylko ci którzy chcą mieć wpis do CV i wyższe wynagrodzenie.

 • piccardo, #

  Ciekawe stwierdzenie gdyby nie fakt że to intel ma monopol na rynku, o nvidia powiesz to samo?

 • Kasper001, #

  No a co to zmienia? :D A właściwie to to że ma niby monopol sprawia że pracownicy są pozbawiani kreatywności :V Tak więc nie zrozumiałeś przekazu ;)

 • Finear, #

  a jaki jest przekaz?

  niby dlaczego do intela nie mogą przechodzić ludzie odważni?
  brakuje tam innowacyjnych projektów?

 • kitamo, #

  tylko ze bez sensu to napisales bo w obu firmach są ludzie kreatywni i odważni.

  Rownie dobrze mogę stwierdzić ze pracować do AMD ida ludzie którzy nie maja już nic do stracenia bo przez wiele lat tak wlasnie to wygladalo.

 • Finear, #

  który idiota to napisał?

 • DaviM, #

  Gatts

 • Finear, #

  no to rzeczywiście autorytet w temacie lol

 • raffal81, #

  O nieeeeee, jak to co niektórzy tutaj piszą, INTEL MOŻE SIĘ PAKOWAĆ :D:D:D:D:D:D

  Jak ja kocham takie newsy. U mnie Panie z warzywniaka co chwile się zmieniają.

 • Satanski, #

  Bo one so odważne i nie bojo się wyzwań. Odchodzo do biedronki na kase, gdzie mogo być kreatywne. Taki przekaz

 • xxx.514, #

  Wiem, że się czepiam niepotrzebnie - mogę jednak prosić o potwierdzenie wykrycia literówki w cytowaniu? Z bliżej nieznanych mi przyczyn widzę >>"...że Marin i jego doświadczenie..."

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.