5 stycznia 2018, Wojciech Kulik

„Sprytne” roboty komercyjne od LG

Kategoria: Ciekawostki Technologie i Firma, Tematyka: LG roboty i cyborgi Sprzęt do firmy Innowacje w firmie CES 2018, Producenci: LG

Południowokoreański producent chce mocniej koncentrować się teraz na „inteligentnych” rozwiązań – zarówno domowych, jak i komercyjnych.

Roboty znajdują zastosowanie w rozmaitych firmach i instytucjach. Dzięki sztucznej inteligencji nowy sprzęt tego typu od LG ma jeszcze lepiej odnajdywać się w takich komercyjnych środowiskach jak hotele, porty lotnicze czy supermarkety.

Południowokoreański producent podczas targów CES 2018 będzie chwalił się nowymi komercyjnymi robotami z serii CLOi, które – tu cytat – „odzwierciedlają dążenie firmy LG do przekształcenia autorskich technologii robotycznych w ważny aspekt dalszego rozwoju rynku technologii”.

Pierwszym z nich jest robot-kelner, który z wysoką starannością dostarczy posiłki klientom w hotelach czy restauracjach. Po wykonaniu zadania maszyna samodzielnie powróci do miejsca startu. Podobnie działać będzie robot-portier, który to jednak dostarczy do pokoju nie zamówione danie, lecz bagaż. Dodatkowo zajmie się sprawami meldunkowymi.

Wreszcie, będzie też robot-wózek na zakupy, który ma odnaleźć zastosowanie przede wszystkim w supermarketach. Taki pomocnik odnajdzie produkty w sklepie, pozwoli sprawdzić ich ceny (dzięki czytnikowi kodów kreskowych), a także podejrzeć cyfrową wersję listy zakupów.

„Firma LG rozbudowuje portfolio robotów, które w innowacyjny sposób podwyższają rzeczywisty komfort klientów. To ważny element siły napędowej przyszłego rozwoju. Poszukując nowych możliwości dla branży robotycznej, będziemy kontynuować prace nad różnorodnymi robotami do zastosowań komercyjnych”.

W taki sposób podsumował nowości Ryu Hye-Jung, stojący na czele pionu inteligentnych rozwiązań w LG. Jak zapowiada, w przyszłości roboty będą coraz bardziej „inteligentne” z technologicznego punktu widzenia, co pozwoli przedsiębiorcom wdrażać realne innowacje dla klientów.

Źródło: LG

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.