12 października 2017, Wojciech Kulik

Konkurencja w tyle - PUBG z 2 milionami grających równocześnie

Kategoria: Gry Gry komputerowe, Tematyka: strzelanina gra sieciowa

Gra PlayerUnknown’s Battlegrounds zdołała przyciągnąć ponad 2 miliony osób w tym samym momencie. To absolutny rekord na Steamie.

Świetny wynik goni kolejny świetny wynik i tak to trwa od kilku miesięcy. Dopiero co pisaliśmy, że sprzedaż PUBG przekroczyła 15 mln egzemplarzy, a teraz okazuje się, że padł kolejny rekord pod względem liczby osób grających równocześnie – i to taki, którego nie można zlekceważyć.

W pewnym momencie przeszło 2 miliony graczy bawiło się przy PlayerUnknown’s Battlegrounds. To absolutny rekord na Steamie

Dzieło studia Bluehole zdetronizowało pod tym względem grę Dota 2 niespełna miesiąc temu, a pod koniec września przekroczyło magiczną barierę 1,5 miliona graczy. Teraz do wyniku dodać można jeszcze pół miliona.

Jak widać, konkurencja jest daleko w tyle. Z danych SteamCharts wynika, że w PUBG gra średnio 3 razy więcej osób niż w Dota 2 (do niedawna liderkę zestawienia) i 4-5 razy więcej niż w CS:GO. 

Ponownie warto podkreślić fakt, że gra PlayerUnknown’s Battlegrounds wciąż dostępna jest w ramach wczesnego dostępu, czyli w niepełnej wersji. Najwyraźniej 15 milionom graczy niespecjalnie to przeszkadza. 

Taki wzrost popularności doprowadził do pewnych problemów technicznych (które, w połączeniu z kontrowersyjną chińską wersją, przyniosły wysyp gorszych recenzji), ale sytuacja wraca już do normy. Najpewniej więc w najbliższych tygodniach będziemy mieli okazję napisać o kolejnych rekordach PUBG.

Źródło: Dark Side of Gaming, Steam

Komentarze

 • kitamo, #

  ciekawe czy to chwilowy zachwyt i czy nie spadnie dramatycznie za 2-3 miesiace.
  W sumie fajna gierka - jakby ją troche rozbudowac i dać lepszy silnik to by naprawde ciekawy tytul byl.

 • Q2hvY2hsaWs8, #

  Co ty tam chcesz rozbudowywać? Jedyne czego tej grze trzeba to szlifu aktualnej mechaniki i fizyki otoczenia. A tak to nowe mapy czy szerszy arsenał i nic więcej robić nie trzeba. No i ewentualnie udźwiękowienie, bo jazda buggy to katorga dla uszu.

 • Shunex, #

  Powinni dodać zniszczalne ściany i drzewa

 • Q2hvY2hsaWs8, #

  Może jeszcze egzoszkielet?

 • Q2hvY2hsaWs8, #

  Możecie już sobie darować te wpisy o PUBG? Co tydzień biją kolejny rekord, a wasze newsy nic nie wnoszą. Te same zdania kopiuj/wklej tylko liczby inne.

 • MarTum, #

  Po co czytasz skoro już tytuł mówi jasno co będzie w newsie ?

 • Q2hvY2hsaWs8, #

  No właśnie po to wszedłem, żeby to napisać.

 • kristof080, #

  Bo to jedyna gra, w ktorej pomimo smierci, wraca sie z przyjemnoscia.

 • Dudzio993, #

  Brakuje mi jakiegoś poziomowania postaci. Chciałbym coś zdobywać za ubrane mecze

 • q3sniper, #

  Tej grze potrzebna jest jedynie OPTYMALIZCJA!
  Jak długo potrzebny będzie 1080Ti do komfortowej gry i serwery z tickrate 10 tak długo gra będzie słaba.
  Sam gram ale męczy mnie to, że na very low mam 80-100 fps podczas gdy w BF1 na wysokich mam 90 stałych fps na GTX 970.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.