25 stycznia 2019, redakcja

Usprawnione zarządzanie A2 dzięki aplikacji firm Komputronik Biznes i Autostrada Eksploatacja

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: Komputronik Innowacje w firmie, Producenci: Komputronik

Firmy Komputronik Biznes i Autostrada Eksploatacja SA przygotowały aplikację Baza Zdarzeń i Elektroniczny Dziennik Patrolu, dzięki której zarządzanie ponad 250-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 zostało znacząco usprawnione.

Cyfryzacja wchodzi w kolejne sektory i usprawnia pracę wielu różnych przedsiębiorstw. Ostatnio ułatwione zostało zarządzenie autostradą A2, dzięki (zastępującej dzienniki papierowe) aplikacji Baza Zdarzeń i Elektroniczny Dziennik Patrolu, która jest owocem współpracy firm Komputronik Biznes i Autostrada Eksploatacja SA.

Integrator rozwiązań IT Komputronik Biznes oraz operator Autostrada Eksploatacja SA nawiązali współpracę w celu usprawnienia zarządzania około 255-kilometrowym odcinkiem A2 od Konina do Świecka. Zależało im przede wszystkim na tym, by poprawiona została praca służb czuwających nad bezpieczeństwem. Zmianę tę odczuwają patrolowcy i operatorzy Centrum Zarządzania Autostradą, ale skorzystają na niej wszyscy, wraz z kierowcami. 

Aplikacja ta jest autorskim oprogramowaniem Komputronik Biznes i Autostrada Eksploatacja SA. Pozwala ona na bieżący monitoring i analizę sytuacji na wspomnianym odcinku. Dzięki temu nie tylko raportowanie, ale też reagowanie na zgłoszenia ma być szybsze i efektywniejsze. Ścisła współpraca z pracownikami Autostrady Eksploatacji pozwoliła na dostosowanie interfejsu do ich potrzeb i preferencji.

Komputronik Biznes Autostrada Eksploatacja aplikacja

„Na podstawie obserwacji i dogłębnej analizy wspólnie przygotowaliśmy projekt aplikacji mobilnej, która usprawnia bieżące zadania, a przy tym jest intuicyjna w obsłudze. Ważne jest to, że przygotowany wcześniej interfejs użytkownicy testowali w trakcie tworzenia tej aplikacji, a wprowadzone przez naszych programistów aktualizacje nie powodowały zakłóceń w codziennej ich pracy” – skomentował Artur Flis, Kierownik Centrum Systemów Zintegrowanych Komputronik Biznes.

Już sama ta aplikacja wzbudziła zainteresowanie wśród zachodnich podmiotów zajmujących się zarządzaniem autostradami. Artur Flis zapowiedział jednak, że jest ona jedynie „początkiem realizacji wspólnie ustalonej wizji nowoczesnego i zintegrowanego centrum zarządzania informacją na autostradzie”. Więcej o tym, jak to działa i jakie daje korzyści, można dowiedzieć się z poniższego filmu:

Źródło: Komputronik Biznes, Autostrada Eksploatacja SA

Komentarze

 • MazocHH, #

  Najdroższa autostrada w Europie, ciekawe czy aplikacja też ?

 • Kenjiro, #

  Autostradzie A2 pomogła by tylko zmiana operatora, bo to co się tam odbywa, woła o pomstę do nieba...

 • nevermind, #

  To samo jest z A4 Kraków - Katowice, ale rząd tego nie ruszy bo przecież właściciel to "swój" a swoich się nie rusza.

 • Kenjiro, #

  A4 jeszcze gorzej, to fakt. Pamiętam jak jechałem niecały rok po otwarciu i już było ~20km w remoncie...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.