6 grudnia 2017, Paweł Maziarz

Kingston chwali się udziałami na rynku SSD - 18 mln dysków z kontrolerami Phison

Kategoria: Komputery Podzespoły Dyski SSD, Tematyka: Kingston, Producenci: Kingston

Współpraca obydwóch firm sięga już kilkunastu lat, co przełożyło się na mocną pozycję Kingstona na rynku nośników SSD.

Firma Kingston jest jednym z głównych graczy na rynku nośników SSD, co ma odzwierciedlenie w realnych udziałach na rynku. Producent pochwalił się, że jego dyski z kontrolerami Phison napędzają ponad 18 mln komputerów i systemów – jest to efekt wieloletniej współpracy, która początkowo dotyczyła pamięci flash.

W 2010 roku obie firmy wspólnie zainwestowały w nową spółkę, aby móc tworzyć rozwiązania wbudowane ułatwiające producentom urządzeń przenośnych realizację prac projektowych. Usprawniło to cały cykl rozwoju produktu i przyspieszyło wprowadzanie go na rynek. Phison i Kingston łączą swoje doświadczenie w dziedzinie inżynierii, produkcji, sprzedaży i zakupów.

Powstała firma Kingston Solutions, Inc. dynamicznie rozwija się, poszerzając pierwotną ofertę rozwiązań dla smartfonów i tabletów o różnorodny asortyment obejmujący wearables, automaty do gier i urządzenia konsumenckie, takie jak inteligentne łóżka i termostaty.

Kignston DCP1000

Od pięciu lat kontrolery Phison znajdują zastosowanie w klienckich dyskach SSD firmy Kingston, również w modelu KC1000, czyli dysku SSD M.2 NVMe PCIe adresowanego do użytkowników zaawansowanych i entuzjastów. Dzięki minimalnym opóźnieniom i nieprzeciętnej wydajności model KC1000 doskonale sprawdza się w edycji wideo o wysokiej rozdzielczości i intensywnym przetwarzaniu danych.

Także w tym roku firma Kingston wdrożyła kontroler Phison PS 5007-E7 sterujący modelem DCP1000 będącym najszybszym na świecie dyskiem SSD NVMe PCIe przeznaczonym dla środowisk firmowych. DCP1000 zapewnia stałą wysoką wydajność, co umożliwia operatorom centrów przetwarzania danych wyeliminowanie wąskich gardeł związanych z pamięcią masową.

Kignston KC1000

„Nasze zespoły biznesowe i inżynierskie, zarówno na Tajwanie, jak i w Stanach Zjednoczonych, od wielu lat bezproblemowo współpracują ze sobą” — powiedziała Valentina Vitolo, kierownik działu ds. pamięci flash – EMEA. „Phison wnosi do branży duże doświadczenie w zakresie badań i rozwoju, współpracę z partnerami i specjalistyczną wiedzę w dziedzinie kontrolerów. Umożliwiło to firmie Kingston wprowadzenie na rynek wielu rozwiązań technologicznych opartych na pamięci flash, które znajdują zastosowanie u szerokiej gamy producentów OEM i klientów końcowych”.

Źródło: Kingston

Komentarze

 • X.X.X, #

  co dają te benchcoiny ??
  sorki że nie na temat

 • PompeyQ, #

  Jest konkurs w którym można wygrać (chyba?) xbox one za wypełnienie odpowiednich pól, a te benchcoiny mają nam zwiększać szansę w tej całej zabawie.

 • Mizuiro, #

  "Uczestniczyć w konkursie mogą tylko użytkownicy z wyłączonym AdBlockiem.".

  Tyle w tym temacie. Nie wyłączę choćbym i miał 100% gwarancji wygranej.

 • MarTum, #

  FRAJER

 • stalkerpl, #

  prędzej w totka wygrasz niż tutaj

 • GeorgeLuka, #

  nawet jak nie mam adblocka to nie moge kliknac w benchcoina... dziwnie podejżane

 • bossot, #

  Wczoraj się coś z obsługą Firefoxa popsuło, wcześniej zbierałem bez problemu.

 • GeorgeLuka, #

  fakt spróbowałem na IE i zadziałało

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.