13 lutego 2018, Wojciech Kulik

Dziś premiera gry Kingdom Come: Deliverance

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Gameplay RPG Zwiastuny gier Warhorse gra akcji

Dziś na półkach sklepowych wylądowała gra Kingdom Come: Deliverance w wersjach na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Czy to średniowieczne RPG „daje radę”? Rzućcie okiem na zwiastun i pierwsze oceny.

Pełnokrwiste RPG bez smoków i magii, z akcją w średniowieczu, z otwartym światem, nieliniową opowieścią i realistyczną walką na miecze – trudno się dziwić, że na Kingdom Come: Deliverance czekało wielu graczy. Twórcy z ekipy Warhorse przetestowali ich cierpliwość, ale wreszcie nadszedł ten dzień: dziś premiera.

Nie brakuje gorących premier w lutym, a Kingdom Come: Deliverance to jedna z nich. Oczekiwania były ogromne, ale czy Czechom udało się im sprostać? I tak, i nie. Zanim jednak do tego przejdziemy, rzućcie okiem na klimatyczny i widowiskowy zwiastun premierowy tej produkcji:

Kingdom Come: Deliverance – premierowy zwiastun gry

Pierwsze oceny gry Kingdom Come: Deliverance – 7+/10

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje gry. Zdania na jej temat są bardzo podzielone. Z jednej strony redaktor TheSixthAxis przyznaje erpegowi notę 4/10 i narzeka na kiepską optymalizację, sporą liczbę błędów oraz ogólną „niegotowość” na debiut.

Recenzenci Attack of the Fanboy (5/10) czy Windows Central (6/10) również narzekają na niedoróbki, ale chwalą ambicje twórców i wiele ciekawych rozwiązań, na jakie postawili. 

Kingdom Come: Deliverance screen walka

Z drugiej strony mamy Everyeye, DarkStation czy GameWatcher (8/10) oraz GameSpew czy Game Revolution (9/10), których recenzenci potrafili przymknąć oko na błędy i pozytywnie ocenili ostateczny efekt.

„To świetne RPG z otwartym światem – coś jak hardcorowa wersja Elder Scrolls” – czytamy na łamach Game Revolution. Autor z GameSpew dodaje: „Kingdom Come: Deliverance to wyjątkowa gra. […] Jesteś malutkim trybikiem w dużym świecie, ale twoje działania rzeczywiście mają na niego wpływ”.

Kingdom Come: Deliverance screen miasto

Opowieść i sposób jej prowadzenia, cudowny świat, który aż chce się zwiedzać, świetny system walki: wymagający, lecz satysfakcjonujący, przyjemna dla oka i ucha oprawa audiowizualna… – to właśnie najczęściej wymieniane plusy. A optymalizacja? Cóż – może premierowa łatka coś tutaj pomoże (wszak „waży” tyle, co sama gra).

Tymczasem jeśli chcecie rzucić okiem na to, jak wygląda rozgrywka w tej grze (a nie boicie się spoilerów), poniżej możecie zobaczyć pierwszą godzinę zabawy:

Pierwsza godzina zabawy w Kingdom Come: Deliverance

 

Gra Kingdom Come: Deliverance jest dostępna na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Warhorse, Metacritic, cdp, GameRiot

Komentarze

 • Blejd, #

  Rewelacyjna gierka właśnie sobie w nią gram :)

 • ryba84, #

  Ale niestety optymalizacja fatalna. Spadki do 25FPS na GTX1080 ......

 • Kieresz, #

  chyba w 4k......w fhd smiga jak szalona....

 • ryba84, #

  Tak, tak. Ludziom Na GTX1080Ti max 70 FPS wyciąga w FHD, a miejscami również ok 30 jest ale u Ciebie na GTX1070 "śmiga aż miło" ...

 • xfire25, #

  No dobrze, że wspominasz bo wciąż rozważam czy na gtx 660M 1366x768 i na low da się udźwignąć. Dodam, że wiedźmin 3 osiągał u mnie 25-40 klatek.

 • abukiewicz, #

  czas rozważyć kupno nowszego sprzętu ;)

 • Blejd, #

  Ja nie mam żadnych spadków może masz nieaktualne sterowniki.

 • ryba84, #

  390.77 i są spadki nawet na mocniejszych kartach, na YT łatwo sprawdzić.

 • Marucins, #

  Zagram, ale poczekam na "upatchowienie" tytułu.

 • lucjanos, #

  Potwierdzam, gierka kozak. Rewelacyjna fabuła. Wiele zależności w mechanice i innych smaczków. Spadki wydajności na GTX 1080 w WQHD także potwierdzam, ale można z nimi żyć.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.