11 lipca 2018, Mateusz Tomczak

Just Cause 4 zapowiadany jako najlepszy sandbox w historii

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Avalanche Studios gra akcji, Producenci: Avalanche Studios

Jeśli deklaracje przedstawicieli Avalanche Studios doczekają się pokrycia, Just Cause 4 będzie prawdziwą gratką dla miłośników gier z otwartym światem.

Zaprezentowane podczas E3 2018, Just Cause 4 ma być z kilku powodów najlepszą odsłoną dobrze znanej już serii. Okazuje się, że twórcy idą w deklaracjach jeszcze dalej.

Od samego początku zapowiadają olbrzymi, otwarty świat. Francesco Antolini, główny reżyser gry, stwierdził w ostatnim wywiadzie, iż ambicje jego zespołu sięgają bardzo daleko. Just Cause 4  ma być najlepszym sandboxem, jaki kiedykolwiek oddany został w ręce graczy.

„Chcieliśmy stworzyć najlepszy sandbox w historii. Chcemy aby był to sandbox, który daje największe możliwości ekspresji w otwartym świecie. Chcieliśmy przesunąć naszą fizykę do granic możliwości, wrócić do poczucia różnorodności i odkrywania, które moim zdaniem nieco straciliśmy przy Just Cause 3.”

Premiera Just Cause 4 odbędzie się 4 grudnia. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.


Źródło: segmentnext, Just Cause

Komentarze

 • DustEater, #

  3 też taka miała być :D a wyszło co wyszło

 • Macieyerk, #

  Nie pomaga fakt iż mają kompletnie w d... co się dzieje z JC3, pieniądze dostali po co mają się jeszcze męczyć?

 • sabaru, #

  Będzie wielki świat gdzie prawie nic na nim nie będzie. No oprócz drzew, a misje będą polegać głównie na zabij tamtego, przywieź to z punktu a do b czy rozwal tamto.

 • Sharimsejn, #

  Właśnie tego się obawiam. Zapełnić mądrze sandbox trzeba umieć. Liczę, że im się uda.

 • Yamaraj6, #

  A ja się nie zgodzę z wami. Ostatnio zakupiłem JC3 na promocji za 16 zł i przeszedłem całą. Bardzo dobrze się bawiłem. Idealna gierka żeby sobie wejść na pół godziny albo godzinę i się odprężyć rozwalając wszystko co spotkamy na swojej drodze.
  Oczywiście fabuła nie była epicka, ale nie dla fabuły gra się w Just Causa. Dialogi miały swoje dobre momenty, mechanika szybowania mi się osobiście spodobała i do tego te genialne widoki. Ogólnie w 4 część na pewno zagram, jak oczywiście cena spadnie, bo o ile taka zabawa według mnie jest warta 16-50 zł to 150-200 już raczej nie.

 • raffal81, #

  A na PS4 był w psplus, odpaliłem, pograłem 15min wyłączyłem i skasowałem z dysku ;]

 • Siderion, #

  Ja w tym roku ukończyłem JC3 na 100%. Bardzo relaksująca gra. W stosunku do JC2 brakowało mi urozmaiconych (w sensie każda inna) misji pobocznych bo w drugiej części niektóre były naprawdę fajne, a w JC3 były tylko "rodzaje zadań pobocznych". No i nie pogardziłbym destrukcją budynków przynajmniej jak w Red Faction Guerilla, ale ze zwiastunów wynika, że nie ma co na to liczyć.

 • taki_jeden, #

  Gdyby w tej grze był coop... a tak... kolejna gierka na góra godzinę zabawy...

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap