7 stycznia 2019, Wojciech Kulik

JBL Link Bar, czyli soundbar „inteligentny” [AKT.]

Kategoria: RTV Audio, Tematyka: Google Na Topie JBL soundbary CES 2019, Producenci: Google JBL

Czy „grajbelka” może być „inteligentna”? Inżynierowie firm JBL i Google postanowili udowodnić, że jak najbardziej tak. Przykładem ma być owoc ich współpracy, którego nazwa to Link Bar.

Aktualizacja, 7 stycznia 2019: Gdyby wcześniejsze zapowiedzi zostały zrealizowane, Link Bar od JBL byłby już dostępny w sprzedaży. Wiemy jednak, że tak się nie stało. Podczas targów CES 2019 producent zaprezentował więc swój „inteligentny soundbar” raz jeszcze, podając przy okazji nowy termin rynkowego debiutu: tegoroczną wiosnę.

Nie podano kiedy dokładnie swoją premierę będzie miał JBL Link Bar, czyli 100-watowy soundbar, będący równocześnie przystawką Chromecast / Android TV z Asystentem Google na pokładzie. Najpewniej jednak nie będziemy musieli już długo czekać. Chętni na złożenie wcześniejszego zamówienia, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 400 dolarów (i kolejnych 300, jeśli życzą sobie do tego subwoofer). 

Opóźnienia nigdy nie są miłe, ale w tym przypadku można chyba przymknąć oko, bo sprzęt zapowiada się naprawdę interesująco, a do tego jest niewątpliwie nowinką, jakiej rynek wcześniej nie widział. 

 

News, 8 maja 2018: Firmy Google i JBL połączyły siły, aby stworzyć urządzenie, które ma zasługiwać na określenie „pierwszy inteligentny soundbar”. 

Dlaczego JBL Link Bar to soundbar typu „smart”? Ponieważ został wyposażony w system Android TV i obsługuje Asystenta Google (który jeszcze w tym roku zacznie mówić po polsku). To zaś otwiera ogromne możliwości.

JBL Link Bar wygląd

Sterowana za pomocą głosu „grajbelka” nie tylko pozwala korzystać z rozmaitych usług strumieniowania muzyki, ale też może odpowiadać na pytania użytkowników i kontrolować komponenty inteligentnego domu – wszystko to przy wyłączonym telewizorze. 

Chcecie zobaczyć pokaz możliwości tego urządzenia? Spójrzcie zatem na poniższy spot:

Oczywiście poza „inteligentnymi” funkcjami, jest to przede wszystkim głośnik, który pozwala cieszyć się lepszym dźwiękiem podczas oglądania telewizji oraz słuchania muzyki. Został on wyposażony w trzy porty HDMI, dzięki czemu równocześnie można go podłączyć do różnych urządzeń.

Rynkowy debiut soundbara jest zaplanowany na tegoroczną jesień, ale na razie nie wiadomo, czy dotyczy to także Polski. Nieznana jest również cena tego urządzenia. Jasne jest za to, że Google zamierza poszerzać zasięg platformy Android TV i pewnie niewiele osób będzie na to narzekać.

Źródło: FlatpanelsHD, The Next Web

Komentarze

 • Diuran, #

  Ciekawe jak długo będzie ta grajbelka sie uruchamiać (Android) czy cały czas będzie włączona czy nasłuchiwała.

 • piccardo, #

  Mnie bardziej martwi ta reklama sama w sobie jak każda inna (chociaż reklam już jak i tv od lat nie oglądam). Geje, czarni, mix kulturowy i brak zdrowej normalnej rodziny...

 • Smuga, #

  Musi być przecież nowocześnie. Aczkowiek trzeba dodać, że niektórym ludziom odwala i jedyne o czym niektórzy piszą pod takimi klipami to właśnie owa para homo - no ile można...

 • Roman1892, #

  Czemu się martwisz ..... to tylko zwykła Reklama .

 • Pawlox, #

  Dokładnie, jedna biała dziewczyna gdzieś z tyłu, dokąd ten świat zmierza :/

 • kropak, #

  Tfu ... zboczeńcy!

 • Roman1892, #

  " Tfu...zboczeńcy "

  Chybiony komentarz .

  Winne są rządy po 1989 roku - wprowadzanie nienauki -religii przez sektę watykańską i ogłupianie ludzi, mnie jakoś nie ogłupieli do reszty niż ciemnotę .

  I mamy takie perełki jak ten komentarz .

  Ach cieszę się że młodzi odchodzą od tych bajek o bożkach .

 • kropak, #

  Ciemnota? No to posłuchaj ciemnoto ... gdzie w naturze masz żeby samce ze sobą spółkowały? Czy lwy kopulują ze sobą? Czy słoń włazi na słonia? NIE! Bo to jest przeciw naturze. I tłumaczenie, że to taka natura, że tacy się urodzili to trzeba być naprawdę debilem do kwadratu. To chora głowa powoduje coś takiego, że samiec zwraca się do samca, a to prowadzi do samoistnego zatracenia gatunku. Ot i taki uczony, a taki matoł :D Zboczenie trzeba nazwać po imieniu, a nie udawać i opowiadać pierdoły. To są chorzy ludzie ....

 • Roman1892, #

  JBL i wszystko jasne .

  posiadam od nich słuchawki -wystarczające : kupione 2016 roku - grają do dziś , nie planuję zakupu tego sprzętu mowa o " Smart-Soundbar " .

  Nawet taki sromotnik toruński z Torunia kupi " se" takie 500 .

 • Dragonik, #

  Eh kolejna pierdzibelka z funkcją głosową.

 • mortin123, #

  Darowali by sobie w reklamie gejów jeszcze za ręce się trzymają....

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.