10 marca 2018, Wojciech Kulik

Jaka jest cena streamingu TV? 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu

Kategoria: Ciekawostki Internet, Tematyka: Prawo autorskie

W sieci jest wiele serwisów, oferujących dostęp do telewizji przez Internet. Większość z nich działa nielegalnie – tak jak te, którymi zarządzał 30-letni mężczyzna z powiatu biłgorajskiego. W jego sprawie zapadł wyrok.

30-latek z powiatu biłgorajskiego znalazł sobie „niezły” pomysł na biznes – nielegalnie udostępniał w sieci sygnały płatnych stacji TV, dzięki czemu internauci mogli spędzać czas na oglądaniu telewizji, bez konieczności posiadania telewizora czy wiązania się umową z tym lub innym operatorem. Miał dwie takie strony, dziś natomiast ma wyrok.

Osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, dwa tysiące złotych grzywny oraz obowiązek naprawienia szkód podmiotom pokrzywdzonym w wyniku działalności. Taki wyrok usłyszał 30-letni mężczyzna, którego działalność naruszała przepisy zawarte w ustawach o prawie autorskim i świadczeniu usług cyfrowych. 

Jak możemy przeczytać na stronie Policji Lubelskiej, dostęp do telewizji przez Internet był nieodpłatny dla użytkowników. Nielegalny streaming przynosił jednak 30-latkowi (coraz większe) zyski, dzięki reklamom wyświetlanym w serwisie. Korzystając z okazji przypominamy, że w sieci są też legalne źródła TV i do korzystania z nich właśnie zachęcamy.

Źródło: Policja Lubelska. Foto: qimono/Pixabay (CC0)

Komentarze

 • kokosnh, #

  Czyli co? Bez reklam można? Dziwnie ten artykuł brzmi, przecież nawet bez reklam miałby sprawę.

 • Wojciech Kulik, #

  Oczywiście, że nie można. Który fragment budzi Twoje zastrzeżenia?

 • kitamo, #

  myslenie i czytanie nie jest jego mocną stroną, juz nie raz to udowodnił a przyczepić się musi do wszystkiego co ktoś napisze bo wszyscy się poza nim myla.

 • Chong-li, #

  "oraz obowiązek naprawienia szkód podmiotom pokrzywdzonym w wyniku działalności"

  Rozumiem że chodzi o straty jakie ponieśli operatorzy na nielegalnym streamingu???

  Jeśli tak to ten człowiek na pewno nie będzie miał kilkaset tysięcy złotych i więcej żeby oddać w rezultacie pójdzie siedzieć.

 • kitamo, #

  raczej nie bardzo bo ciezko bedzie wyliczyc straty.

 • michalje, #

  Kolejny artykuł na odwal się. Brak nazwy opisywanego serwisu, kiedy działał, ilu miał użytkownikow, cokolwiek. Takie pseudoartykuły to każdy może nawet sobie wymyślać na kolanie

 • kitamo, #

  serio potrzebujesz te wszystkie informacje by dowiedziec sie ze po prostu sad wydał wyrok za nielegalne udostepnianie platnej TV?
  Co za różnica co to była za strona?

 • Niepiskoj, #

  Ma rację, bez szczegółów to tylko opowiastka jaką każdy może sobie codziennie zmyślić.

 • tuna007, #

  to byl telewizjada pewnie , ja uzywam tele-wizja.ru

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.