29 września 2018, Mateusz Tomczak

Jak iPhone Xs znosi upadki? Zaskakująco dobrze

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Apple iPhone nowy iPhone, Producenci: Apple

Apple chwali się, iż zastosował „najmocniejsze szkło kiedykolwiek użyte w konstrukcji smartfona”. Jak wypada ono w praktyce?

iPhone'a Xs oraz iPhone'a Xs Max znajdziemy już w sklepach. Ewentualny zakup oznaczać będzie bardzo duży wydatek. O funkcjonalność i wydajność obydwu modeli nie trzeba się obawiać, ale co w wytrzymałością?

Apple omawiając jakość wykonania swoich nowych propozycji mówi o stali nierdzewnej, chwali się też tym, iż zastosował „najmocniejsze szkło kiedykolwiek użyte w konstrukcji smartfona”. Brzmi dobrze, ale szkło zawsze budzić będzie obawy. Oczywiście najbardziej problematyczne bywają w przypadku tego materiału upadki. Jak znoszą je wymienione modele?

Pojawiają się już pierwsze odpowiedzi. Jeśli chodzi o popularne i cieszące się dobrymi opiniami źródła, na kanale JerryRigEverything sprawdzony został iPhone Xs. Sam oraz z tanim pokrowcem.


Ekipa PhoneBuff zdecydowała się natomiast przetestować odporność iPhone'a XS Max zestawiając go z Galaxy Note 9. W tym przypadku mówić możemy o bardziej profesjonalnym teście.


Można pokusić się o stwierdzenie, że wytrzymałość nowych smartfonów Apple wypada lepiej niż można było przypuszczać. Właściwości szkła, nawet tego których chwali się Apple, oszukać się jednak nie da.

Źródło: JerryRigEverything, PhoneBuff

Komentarze

 • sn00p, #

  To mu nie pomoże :) Zaraz i tak zacznie się płacz pod tym newsem. Bo to IPhone :)

 • Yaceek, #

  No akurat w aspekcie upadków i wytrzymałości tego szkła to jestem zaskoczony. Nie wiem czy to kwestia testów czy czego, ale tyle razy upaść z tak dużej wysokości i zero pęknięć na szkle? Coś na rzeczy musi być.

 • Barubar24, #

  Apple ma nowy problem iPhone ChargeGate https://www.youtube.com/watch?v=J_lRJuQtBmc

  nie ładuje się !!!

 • sn00p, #

  SE i 6S też ma taki problem. To jest problem z zabezpieczeniem złącza Lightning. Potrzebna jest poprawka w iOS 12. Kwestia paru dni. Pod koniec tego filmiku Lewis Hilsenteger tłumaczy, że wie i rozumie że to problem softu ale jako vloger czuł że musi nagłośnić problem.

 • Barubar24, #

  w sumie powiedział, że nie wie czy soft czy hardware. Raczej wierzy, że to coś z software, bo jedne iPhony się ładują a inne nie.

 • HomeAudio, #

  Ludzie... ale Polska nie jest targetem dla Apple i tego telefonu! Drugi artykuł o tym telefonie??! W jakim celu?

 • kitamo, #

  wczoraj poszły u mnie wszystkie tak wiec nie wiem czy na pewno masz racje :)

 • benutzer, #

  Co za różnica na ile kawałków szkło się potłukło. 3 czy 300 i tak trzeba wymienić szybkę.

 • TranceEternity, #

  Moim zdaniem dziwna jest polityka producentów z tymi szybkami, pęknie a i tak działa. Lepiej było w Sony Xperi Z-Z3. Pęka i nie działa, trzeba wymieniać a więc zarabiać a tak 3/4 ludzi chodzi ze zbitymi działającymi telefonami.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)