3 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

Iron Harvest - tryb wieloosobowy potwierdzony

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Kickstarter Crowdfunding RTS strategia

Tworzona przez niemieckie studio KING Art Games strategia czasu rzeczywistego osadzona w uniwersum 1920+ cieszy się dużą popularnością. Zebrano już ponad milion dolarów na Iron Harvest, co oznacza, że w grze pojawi się multiplayer.

Udało się! Gra Iron Harvest na pewno otrzyma tryb rozgrywki wieloosobowej. Teraz od graczy zależy to, jak bardzo będzie on rozbudowany. 

Niemiecka strategia w uniwersum 1920+ wykreowanym przez Polaka, Jakuba Różalskiego, która pod względem mechaniki łączy to, co najlepsze w Company of Heroes i Dawn of War, cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystarczyło 36 godzin, by osiągnięty został podstawowy cel zbiórki na Kickstarterze i jeszcze dwa tygodnie, by na koncie twórców znalazł się okrągły milion dolarów.

Milion dolarów to zaś ustalony próg, który musiał zostać przekroczony, by poza obszerną kampanią fabularną w grze pojawił się też multiplayer. Autorzy zdradzili teraz między innymi, że zamierzają przystosować ten tryb do różnego rodzaju graczy: będzie można więc rozgrywać 15-minutowe potyczki, jak i takie, które potrwają godzinę. 

Zapowiedziano również, że trzymanie się jednej strategii nie będzie popłacać, że priorytetem jest odpowiedni balans frakcji i ich jednostek oraz że regularne bywanie na serwerach będzie miało sens z racji rozmaitych osiągnięć, zadań itp.

Zbiórka trwa do 14 kwietnia. Osiaganie kolejnych progów pozwoli wzbogacić grę Iron Harvest o: kampanię kooperacyjną (1 100 000 dol.), wyzwania kooperacyjne (1 150 000 dol.), ligi i sezony w trybie multiplayer (1 200 000 dol.) i wreszcie dodatkową kampanię w postaci darmowego DLC (1 500 000 dol.).

Tak obecnie prezentuje się rozgrywka:

Źródło: KING Art Games

Komentarze

 • Xaros, #

  Jak na produkt nieskończony i to w dodatku tylko w singlu to mega drogo. Wiadomo zbiórka dała już kilka ciekawych trybów ale co gdyby się nie udało? 45$ za kampanie z paroma misjami i to nawet bez skirmisha? Śledzę ten tytuł od jego początków i widzę jak słabo zarządzają budżetem... Poczekam do premiery na realną polską cenę.

 • stach122, #

  Wcześniej, teraz dasz 45$ to masz ten tryb potyczki xD

 • czerwonyznajomy, #

  Jakoś tez tego nie widzę, nie wiem po co wprowadzają tryb wieloosobowy, żeby to jakoś sensownie działało to muszą mieć dużo graczy.

  Gdyby skupili się tylko na rozbudowaniu singla to brzmiałoby ciekawiej, a tak to zapowiada się na grę która będzie martwa po paru miesiącach.

 • wasptak, #

  Kolejny "early access" kickstarter gniot... Jak to można łatwo łoić ludzi na $$$ nie wypuszczając nawet gotowego produktu... który może nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.