13 września 2018, Mateusz Tomczak

iPhone Xs i iPhone Xs Max to pierwsze smartfony Apple z 4 GB RAM

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Apple iPhone nowy iPhone, Producenci: Apple

iPhone Xs i iPhone Xs Max mogą pochwalić się nie tylko procesorem A12 Bionic wykonanym w 7nm procesie technologicznym, ale również dużymi zasobami pamięci RAM.

Echa premiery nowych iPhone'ów jeszcze nie milkną. Wprawdzie powiedziano o nich sporo, ale pewne kwestie wyjaśniane są dopiero teraz.

iPhone Xs i iPhone Xs Max ile pamięci RAM

Prezentując nowe smartfony Apple swoim zwyczajem nie poruszyło kwestii pamięci RAM. Wprawdzie nie odgrywa ona tu aż tak wielkiego znaczenia jak w przypadku smartfonów z Google Android, ale mimo wszystko jest istotna.

Pierwsze pomiary wydajności i zapisy z programów testujących potwierdzają, iż iPhone Xs i iPhone Xs Max to pierwsze smartfony Apple z 4 GB RAM na pokładzie. Łatwo domyślić się, że przy sześciordzeniowym procesorze A12 Bionic wykonanym w 7nm procesie technologicznym i systemie iOS 12 przekłada się to na ogromne moce obliczeniowe.

iPhone Xs Max pamięć RAM

iPhone XR ile pamięci RAM

A jak wygląda to w przypadku nieco tańszego iPhone'a XR? Wprawdzie zastosowano tutaj ten sam procesor, ale wydajność będzie odrobinę niższa, ponieważ otrzymał on do pomocy 3 GB RAM.

Oczywiście nie należy obawiać się o komfort pracy, w praktyce różnice nie będą mocno odczuwalne i również iPhone XR bez problemu poradzi sobie z rozbudowanymi aplikacjami i grami.

iPhone XR pamięć RAM

Przypominamy, iż ujawniono już polskie ceny nowych iPhone'ów.

Źródło: LetsGoDigital, apple

Komentarze

 • Aranda, #

  1000zł za iPhona? Nie dziękuję. Postoję. Wolę inne telefony. Widocznie już się nie sprzedają skoro takie obniżki.

 • BariGT, #

  chyba 1k ojro

 • Smuga, #

  Powtarzasz się cebulaku. Z twoich komentarzy tak zalatuje zawistną cebulą, że głowa mała.

 • Doctor, #

  Brzmi jakby naśmiewał się z literówki, ale nie umiem jej znaleźć...

 • DragonRed, #

  Jeżeli to prawda to w multi zadaniowości mamy regres dla procesora.Przecież ten wynik jest śmiesznie niski.CPU zyskało tyle ile dała tylko zmiana litografii i nic więcej więc wniosek taki , że wszystko poszło w dodatkowy układ AI oraz samo GPU.
  Miałem nadzieję , że w teście GB na multi wątkowość nowy A12 uzyska wynik na poziomie 13tysięcy punktów a tutaj mamy tragedię.
  Apple powinien być teraz pewny , że Huawei ich po prostu zje swoim nowym Kirin 980.

 • Coperfield, #

  Tak, zje, fałszując przy okazji wyniki włączając specjalny super tryb wyłącznie na potrzeby benchmarków :) Huałeje to takie Volkswageny wśród smartphonów. Wszystko super, tylko mało wiarygodnie co do wyników.

 • Dragonik, #

  Wow 4 giga w iphonie toż to pierwszy na świecie smartfon z taką ilością pamięci. Ciekawe kiedy w telefonach na androidzie tyle będzie ramu... a nie czekajcie:D

 • slo1q, #

  Nie, żebym był fanbojem Apple, bo od zawsze używam Androida.
  Ale iPhone po prostu nie potrzebuje więcej RAM, bo jest lepiej zoptymalizowany przez fakt, że jest tylko na kilku rodzajach urządzeń.
  Dlatego przy małej ilości pamięci, potrafi wciąż działać płynnie i wcale nie potrzebuje do tego 8GB RAM. Niektórzy tyle w komputerach nie mają :D

 • levusek1992, #

  To jak walną 8 gb ramu, to cena podskoczy do 10 tys złotych. O jednym terabajcie aż boje się myśleć (Swoją drogą na co to komu)

 • Smuga, #

  Za każde "na co to komu/po co ci to" mam ochotę strzelić kogoś w twarz. To jest tak obrzydliwie cebulackie, że płakać się chce. Ja wiem, że komuś coś może wydawać się nadmiarem, ale do groma - NIE KAŻDY MA TAKIE SAME POTRZEBY!

 • Wenezo, #

  Nie masz pornosów w 4k na telefonie czy jak?

 • eltra, #

  ja mam home made :) o fakt filmiki w 4k ciagna miejsca warto mieć duzo mi 512 gb pewnie by starczylo pytanie na ile :P?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.