28 stycznia 2019, Wojciech Kulik

Inteligentne drukarki wielofunkcyjne Ricoh

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery, Tematyka: Ricoh Sprzęt do firmy, Producenci: Ricoh

Firma Ricoh wprowadziła na polskim rynek pierwszą generację inteligentnych kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3. Czym się charakteryzują te urządzenia?

Inteligentne urządzenia wielofunkcyjne oficjalnie trafiły już do katalogu produktów firmy Ricoh na polskim rynku. Na pierwszą generację składa się siedem kolorowych modeli A3.

Ricoh IM C2000, IM C2500, IM C3000, IM C3500, IM C4500, IM C5500 i IM C6000 to kolorowe urządzenia wielofunkcyjne A3 z kategorii „inteligentnych”. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa, niezawodności i funkcjonalności w nowoczesnym środowisku pracy.

Ricoh IC drukarka

Dzięki platformie Always Current Technology dostępne są automatyczne aktualizacje, dotykowy i – co ważne – personalizowany panel sterowania o przekątnej 10,1 cala ułatwia obsługę na co dzień, a pakiet aplikacji pozwala na bezproblemową cyfryzację dokumentów, jak i ich współdzielenie. 

Ricoh IC panel

Urządzenia standardowo oferują możliwość przewodowego podłączenia do sieci (1000BASE-T), a w opcji także bezprzewodowego (WiFi N). Problemem nie jest również druk mobilny (wszystkie modele mają NFC oraz są kompatybilne między innymi z AirPrint i Google Cloud Print). Smartfony służą też do uwierzytelniania. 

Każdy nowy model cechuje się rozdzielczością 1200 x 1200 dpi oraz ma funkcjonalność drukarki, kopiarki, skanera i faksu. Dwucyfrowa liczba po „C” w nazwie informuje natomiast o maksymalnej prędkości druku (np. IM C3500 oferuje tempo 35 stron na minutę). Sprzęt można już zamawiać u dystrybutorów.

Źródło: Ricoh

Komentarze

  • bullseye, #

    Co w tym jest z inteligencji ? Bo chyba nazwa nie ma z tym nic wspólnego, robi dokładnie to samo co "zwykła" drukarka :/

    To samo inteligenty dom, co tu z inteligencji jak to zwykła automatyka.......

  • HomeAudio, #

    Wg kryteriów z artykułu młotek budowlany też powinien mieć naklejkę "inteligentny" ;)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.