7 maja 2018, Paweł Maziarz

Pierwsza karta graficzna Intela pojawi się na targach CES 2019?

Kategoria: Komputery Podzespoły Karty graficzne, Tematyka: intel CES 2019, Producenci: intel

W sieci pojawiły się zaskakujące przecieki na temat pierwszej samodzielnej karty graficznej Intela. Informacje wyglądają obiecująco, ale sugerowalibyśmy do nich podchodzić z dystansem.

Już od jakiegoś czasu krążą pogłoski, że Intel planuje ponownie wejść na rynek kart graficznych. Kiedy powinniśmy się spodziewać premiery pierwszych konstrukcji od „niebieskich'?

Serwis TweakTown dotarł do bardzo optymistycznych informacji. Wynikałoby z nich, że producent już kończy prace nad swoim pierwszym GPU, a jego premiera podobno została zaplanowana na styczniowe targi CES 2019.

Co ciekawe, nowy model miałby reprezentować wysoki segment wydajnościowy (co trochę kłóci się z wcześniejszymi przeciekami). Nie można jednak wykluczyć takiego scenariusza, że rdzeń początkowo trafiłby do profesjonalnej konstrukcji (odpowiednika modelu Nvidia Quadro lub Tesla), a dopiero potem do karty z segmentu dla graczy.

Jak wypadnie nowa karta graficzna Intela? Wprawdzie producent nie ma tak bogatego doświadczenia jak Nvidia i AMD, ale ostatnio zatrudnił dwóch bardzo dobrych specjalistów - Raja Koduriego i Chrisa Hooka, którzy takie doświadczenie mają i mogą przyczynić się do sukcesu „niebieskich”. Po cichu właśnie na to liczymy, bo na większej konkurencji skorzystaliby sami klienci.

Źródło: TweakTown

Komentarze

 • mjwhite, #

  Od zatrudnienia Raji do targów CES 2019 trochę za krótka droga żeby stworzyć kartę graficzną.

 • Blejd, #

  Zieloni / Czerwoni / Niebiescy :D

  GoGo :D

 • Mizuiro, #

  Jedyne prawdziwe R G B

 • chotnik2, #

  Czyli gejming, zgadza sie.

 • Rashuan, #

  Pierwsza? a i740 jeszcze na AGP? Sam ją miałem, pamiętam Q1/Q2 na niej i nawalankę po LANie w bloku:) To były czasy:)

 • R2rr0, #

  Super, większa konkurencja to niższe ceny :P

 • BILInek, #

  Brawo czekamy! obry na poczatek dobra cena/wydajnosc i czemu nie :D

 • Stelek, #

  To nie jest pierwsza karta Intela !
  i740 została wydana w 1998 roku, później jej następca i742 - także jaka to pierwsza samodzielna karta od Intela ??? Serwis technologiczny i takie bzdury piszecie - byle kliknąć w tytuł, byle było.
  Jak tak można ludzi w bambuko robić ? Pierwsza karta intela ... pfff aha widać autor zbyt długo nie siedzi w IT że nic nie wie na temat i740, która swojego czasu była dosyć popularną kartą. No ale co tam, "Intel wydaje swoje pierwsze GPU" i uj! :)

 • Stelek, #

  Edycja komentarza tylko dla ludzi w wyłączonym adblockiem !?! WTF? Witamy w 21 wieku.
  Chciałem tylko dodać : cytuje "sugerowalibyśmy do nich podchodzić z dystansem":
  - jak do wszystkich "artykułów" tutaj zamieszczonych, a raczej sklejki kliku zdań głównie przetłumaczonych z zachodnich serwisów, plus kilka fotek. Bez większego zainteresowania o czym jest art, czy jest zgodny z prawdą, byle było, no i powstają takie kwiatki jak "pierwsze GPU intela" .
  Proponuje testy zrobić "pierwszej" karty intela i740 - byli byście pierwsi którzy przetestowali samodzielną kartę niebieskich :)

 • randallandhopkirk, #

  Swoja drogą jak to się ma do jeszcze nie tak dawnych zapewnień że integra wystarczy każdemu ??!? Czyżby tak samo jak ze słynnymi 640kB RAM'u ???

 • Vengir, #

  Kto i gdzie tak zapewniał? I czy mowa była faktycznie o każdym, czy o zwyczajnych ludziach, którzy w nic nie grają?

 • Finear, #

  jakich zapewnień że integra starczy każdemu

  pokaż mi źródło

 • randallandhopkirk, #

  Bardzo krótka pamięć .................. nawet na benchu można było przeczytać wiele razy, że pewna firma jest w stanie wyprodukować tak dobre integry że to spowoduje całkowity koniec kart graficznych, będą tak wydajne że wystarczą do każdego zastosowania .................. nie trudno się domyślić a którą chodzi ;-) Zieloni niedługo potem przybili wieko trumny integr :-D :-D

 • studionti, #

  Będzie SLI z iGPU!!!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)