12 marca 2019, Paweł Maziarz

Intel zapowiada "rewolucję" - będzie nowy panel sterowników graficznych [AKT.]

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne, Tematyka: intel, Producenci: intel

Według producenta, obecny panel sterujący potrafi być mylący dla użytkowników. Zaszła więc potrzeba, aby go zmienić.

Nadal czekamy na szczegóły odnośnie nowej karty graficznej Intela. W międzyczasie producent postanowił... usprawnić panel sterowania dla obecnych układów graficznych.

Producent zapowiedział w mediach społecznościowych, że przygotowuje całkowicie nowy panel sterowania dla wszystkich swoich układów graficznych. Na zmianach mają skorzystać miliardy użytkowników, lecz jeszcze nie ujawniono szczegółów na temat wprowadzonych zmian, a także dokładnego terminu premiery nowych sterowników.

Intel - panel sterowania grafiki
Obecny panel sterowania nie należy do specjalnie rozbudowanych

Czy zmiany rzeczywiście są potrzebne? Wszystko zależy od preferencji użytkowników. Nie da się jednak ukryć, że sterowniki dla grafik Intela nie są aż tak rozbudowane, jak panele sterownia dla kart graficznych AMD czy Nvidii. Może producent przy okazji wprowadzi też nowe funkcjonalności?

Aktualizacja 12.03.2019 7:00

Dowiedzieliśmy się, że nowe sterowniki Intela zadebiutują 20 marca podczas targów Game Developers Conference. Pakiet ma wspierać układy począwszy od 6. generacji Core (Skylake).

Przy okazji producent udostępnił krótką zapowiedź, w której można podejrzeć jak będzie się prezentował nowy interfejs.

Źródło: Twitter @ Intel Graphics

Sonda

Czy zmiany rzeczywiście są potrzebne?

 • 44
 • 14
 • 59
 • 8
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Mavis, #

  Nie są się jednak ukryć,

 • Kenjiro, #

  Warto dodać, że panel sterowania Intela też się zmieniał w latach i bywało, że miał dużo więcej opcji niż obecne wydania.
  Były np. funkcje dodawania własnych rozdzielczości i odświeżania, a obecnie wycięli z niego chyba wszystkie niestandardowe funkcje.

 • BrumBrumBrum, #

  ten panel jest tak "świetny", że na kablu HDMI nie jestem w stanie ustawić standardowej rozdziałki FullHD po podłączeniu TV. a z przekazaniem dźwięku do TV też jest jakiś dziwaczny problem. grafa zintegrowana, iHD4000 w lapku.

  to ciekawe że z laptopowym ryzen5 nie mam tego problemu :)

 • randallandhopkirk, #

  Przydałoby się żeby panel był bardziej skoncentrowany i nie trzeba było przeskakiwać po zakładkach aby wszystko ustawić jak należy, obecnie przy kilku projektorach łatwo o pomyłkę w ustawieniach.

 • BrumBrumBrum, #

  nowy panel sterowania w intelu na pewno da wydajnościowego boosta +100% :D

 • BrumBrumBrum, #

  o minusowy przegryw. znowu :D

 • CoyotePL, #

  Zmiana jak zmiana, nie mówię że niepotrzebne bo tak nie jest, ale jak widzę takie "rewolucje" to mam podobne odczucie gdy Microsoft zapowiadając rewolucyjne updaty, okazuje się że chodzi o nowy wygląd ikon

 • kitamo, #

  Tylko że rewolucja to słowo wprowadzone przez szanownego autora tego artykułu. Intel po prostu zapowiedział że zmieni wygląd panelu sterowania a nie ze będzie on rewolucyjny.

 • BrumBrumBrum, #

  hehehe, zamiast nowych układów graficznych także w APU, w zamian Intel nam wciska nowy panel konfiguracyjny :) w samych sterownikach pewnie nic istotnego się nie zmieni.

 • BariGT, #

  Mogli dodac, tryb chlodzenia azotem, dla tytanow OC XD

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)