15 stycznia 2019, Paweł Maziarz

Intel zapowiada "rewolucję" - będzie nowy panel sterowników graficznych

Kategoria: Komputery Podzespoły Oprogramowanie Karty graficzne, Tematyka: intel, Producenci: intel

Według producenta, obecny panel sterujący potrafi być mylący dla użytkowników. Zaszła więc potrzeba, aby go zmienić.

Nadal czekamy na szczegóły odnośnie nowej karty graficznej Intela. W międzyczasie producent postanowił... usprawnić panel sterowania dla obecnych układów graficznych.

Producent zapowiedział w mediach społecznościowych, że przygotowuje całkowicie nowy panel sterowania dla wszystkich swoich układów graficznych. Na zmianach mają skorzystać miliardy użytkowników, lecz jeszcze nie ujawniono szczegółów na temat wprowadzonych zmian, a także dokładnego terminu premiery nowych sterowników.

Intel - panel sterowania grafiki
Obecny panel sterowania nie należy do specjalnie rozbudowanych

Czy zmiany rzeczywiście są potrzebne? Wszystko zależy od preferencji użytkowników. Nie da się jednak ukryć, że sterowniki dla grafik Intela nie są aż tak rozbudowane, jak panele sterownia dla kart graficznych AMD czy Nvidii. Może producent przy okazji wprowadzi też nowe funkcjonalności?

Źródło: Twitter @ Intel Graphics

Sonda

Czy zmiany rzeczywiście są potrzebne?

 • 33
 • 12
 • 39
 • 5
Głosowanie dostępne tylko w wersji PC. Już wkrótce wersja moblina.

Komentarze

 • Mavis, #

  Nie są się jednak ukryć,

 • Kenjiro, #

  Warto dodać, że panel sterowania Intela też się zmieniał w latach i bywało, że miał dużo więcej opcji niż obecne wydania.
  Były np. funkcje dodawania własnych rozdzielczości i odświeżania, a obecnie wycięli z niego chyba wszystkie niestandardowe funkcje.

 • randallandhopkirk, #

  Przydałoby się żeby panel był bardziej skoncentrowany i nie trzeba było przeskakiwać po zakładkach aby wszystko ustawić jak należy, obecnie przy kilku projektorach łatwo o pomyłkę w ustawieniach.

 • BrumBrumBrum, #

  nowy panel sterowania w intelu na pewno da wydajnościowego boosta +100% :D

 • CoyotePL, #

  Zmiana jak zmiana, nie mówię że niepotrzebne bo tak nie jest, ale jak widzę takie "rewolucje" to mam podobne odczucie gdy Microsoft zapowiadając rewolucyjne updaty, okazuje się że chodzi o nowy wygląd ikon

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.