17 maja 2017, Wojciech Kulik

Intel chce kształcić przyszłych innowatorów

Kategoria: Technologie i Firma, Tematyka: intel Lifestyle i biznes edukacja, Producenci: intel

W Polsce wystartował program Intel Make Tomorrow, w ramach którego młodzież będzie kształcona z zakresu kodowania i tworzenia kreatywnych rozwiązań.

Nawet miliona pracowników może brakować do 2020 roku w sektorze nowych technologii. Aby wypełnić tę lukę, Intel postanowił uruchomić program Make Tomorrow, który pomoże w kształceniu przyszłych inżynierów (i nie tylko). Jak bowiem wiadomo, edukacja to podstawa.

Intel Make Tomorrow to program, którego celem jest rozwijanie kompetencji i umiejętności z zakresu nowych technologii – nie tylko tych, które są potrzebne dziś, ale też tych, które na razie określane są jako „futurystyczne”.

„Naszym celem jest nie tylko przekazywanie wiedzy z zakresu kodowania, ale także kształcenie młodzieży w zakresie tworzenia ciekawych, a zarazem kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii” – powiedział Marcin Hejka, dyrektor zarządzający Intel Corportation w naszym regionie.

Polska jest jednym z dziesięciu krajów, w których uruchomiony został program Intel Make Tomorrow. Etap pierwszy to utworzenie grupy trenerów z różnych środowisk, którzy będą współpracować z młodzieżą i rozwijać z nimi projekty, które następnie będą promowane przez amerykańskiego producenta.

Wśród partnerów programu znajdują się: Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Centrum Nauki Kopernik, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Fundacja Uniwersytet Dzieci, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Źródło: Intel

Komentarze

  • Snack3rS7PL, #

    No i w sumie dobrze, mądrzejsza młodzież, to mniej problemów społecznych w dorosłym życiu.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.