29 stycznia 2018, Mateusz Tomczak

Huawei P20 w trzech wariantach, ale nieco innych niż sugerowano wcześniej

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony, Tematyka: Huawei, Producenci: Huawei

Wygląda na to, że producent zdecyduje się ostatecznie na nazwę Huawei P20. Poza podstawowym modelem zobaczyć powinniśmy również Huawei P20 Plus oraz Huawei P20 Lite.

O następcy Huawei P10 mówi się od dawna. Wraz ze zbliżającą się premierą nieoficjalnych doniesień będzie jeszcze przybywać. Niektóre warto sobie odpuścić, ale w przypadku publikacji informacji przez zaufane źródła wypada się już zatrzymać.

A za jedno z takowych uznawany jest w branży mobilnej Roland Quandt. Z jego wiedzy wynika, iż producent zdecyduje się ostatecznie na nazwę Huawei P20 (zamiast Huawei P11), a jednocześnie postawi na trzy warianty nowego flagowca. Prócz Huawei P20 pojawić ma się Huawei P20 Plus oraz Huawei P20 Lite.

Huawei P20 w trzech wariantach

Przypomnijmy, że o trzech wariantach spekulowano już wcześniej, ale zamiast Huawei P20 Lite wymieniano Huawei P20 Pro.

Roland Quandt nie rozpisuje się na temat specyfikacji, ale trudno przypuszczać, aby producent nie skorzystał z procesora Kirin 970. Zapewne będzie on napędzał Huawei P20 i Huawei P20 Plus. Spodziewać można się też odchudzonych ramek wokół wyświetlacza i rozbudowanych możliwości fotograficznych.

Źródło: Roland Quandt, Android Headlines

Komentarze

 • Gatts-25, #

  Huawei już teraz powinno pomyśleć nad jeszcze lepszym ulepszeniem swojego SOC bo jak tak dalej pójdzie to EXYNOS od Samsunga nie będzie miał jakiejkolwiek konkurencji.

 • st4lk3r, #

  Zejdź na ziemię. Samsung to nie ma konkurencji wśród baterii, pożółkłych ekranów i matryc PenTile ;)
  Snapdragon Master Race!

 • pablo11, #

  Oj Panowie... Samsung produkuje dużo elementów swoich telefonów, dużo też sprzedaje i kupuje. Tak jak matryce do flagowców pochodziły od Sony, pamięci do telefonów produkuje Samsung. Wyświetlacze w Samsungach i Iphone też samsung. Baterie w Samsungach jak i chyba w innych telefonach Samsung.
  Np. Iphone ma większość elementów samsunga, procesor ma ,,swój", oprogramowanie ma ,,swoje" a płytkę i obudowę od FOXCONN.
  A co do walki Exynos vs Snapdragon to nie żartujcie. Przecież Exynosy najnowsze sa produkowane tak, by mieć zbliżoną wydajność do najnowszych snapdragonów, by możliwa była zamiana Exynosów na Snapdragony we flagowcach ze Stanów. - Co jest elementem jakiejś cichej umowy między Samsungiem a USA, że ten jest traktowany jako Amerykańska firma, a nie jako wróg z Azji.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.