26 marca 2019, Wojciech Kulik

HTC Vive Focus Plus to (lepiej wyposażone) samodzielne gogle VR

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma, Tematyka: HTC rzeczywistość wirtualna Sprzęt do firmy Innowacje w firmie Gogle VR, Producenci: HTC

Tajwański producent ogłosił datę premiery i cenę, potwierdzając przy okazji szczegóły na temat ulepszonych samodzielnych gogli VR – Vive Focus Plus.

HTC Vive Focus Plus to najnowsze gogle VR producenta z Tajwanu – kolejne w jego ofercie, które przeznaczone są nie dla graczy, lecz profesjonalistów (a konkretnie: klientów biznesowych). 

Nowy model bazuje na samodzielnych goglach HTC Vive Focus, które w Europie zadebiutowały pod koniec ubiegłego roku. Tak jak one, Plus jest wyposażony w ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 835, AMOLED-owy wyświetlacz o rozdzielczości 2880 x 1600 pikseli (po 1440 x 1600 px na oko) i częstotliwości odświeżania 75 Hz oraz kamery śledzące położenie.

Co się zatem zmieniło? Między innymi sama konstrukcja, która ma zapewniać jeszcze wyższy komfort użytkowania. Są też nowe „szkła”, przez które lepiej ma się patrzeć. Przede wszystkim jednak w zestawie znajdziemy parę zmodernizowanych kontrolerów, oferujących sześć stopni swobody (a nie trzy, jak w modelu bez „Plusa” w nazwie), co oznacza znacznie większe możliwości praktyczne. 

HTC Vive Focus Plus kontrolery

Pozostałe elementy specyfikacji gogli Vive Focus Plus to: akumulator o pojemności 4000 mAh (mający zapewniać do 4 godzin działania między ładowaniami), karta WiFi w standardzie AC oraz 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Firma HTC ujawniła, że gogle HTC Vive Focus Plus będą dostępne w sprzedaży od 15 kwietnia bieżącego roku oraz że ich sugerowana cena detaliczna wyniesie 799 dolarów.

Źródło: Vive, The Verge, tom’s hardware. Foto: HTC

Komentarze

 • HomeAudio, #

  1. Cena z kosmosu

  2. Konkurencja ze strony Oculus Quest rozerwie na strzępy ten nocnik od HTC

  3. I tak największym wczorajszym newsem w świecie VR było ogłoszenie że No Man's Sky dostanie VR!!

 • Yamaraj6, #

  Kolega napisał prawdę nie rozumiem minusów. Quest z 4 kamerami zaora śledzeniem, kontrolerami i ceną to coś.

 • HomeAudio, #

  Jest tu kilku typów którzy z założenia mnie minusują - więc tym bym się nie przejmował.

  A co do kwestii bardziej merytorycznych - to Oculus Quest w cenie 400$ ma specyfikację jak ten Vive Focus który kosztuje 800$ (a nawet więcej - w kwestii śledzenia ruchu i samych kontrolerów Quest wydaje się znacząco wygrywać z Focusem). Wg mnie Focus miał by jakieś szanse gdyby kosztował 250-300$.

 • Radical, #

  Póki co to sony zaorało zarówno oculusa jak i htc.

 • HomeAudio, #

  Tak, nie da się ukryć że Sony pokazało jak dobrze wkręcić się w rynek. Mogę tylko bić brawo!

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap