5 kwietnia 2018, Wojciech Kulik

Małe i niedrogie drukarki HP LaserJet Pro

Kategoria: Komputery Peryferia Technologie i Firma Drukarki i skanery, Tematyka: HP Sprzęt do firmy, Producenci: HP

HP LaserJet Pro M15 i M28 to „najmniejsze na świecie drukarki laserowe w swojej klasie”, jak zapewnia ich producent. Urządzenia te mają znaleźć zastosowanie przede wszystkim w mikroprzedsiębiorstwach i małych firmach.

Całkiem wydajne, niedrogie, a do tego zamknięte w na tyle zwartych konstrukcjach, by zmieścić się w każdym domu lub małym biurze. Nowe laserowe drukarki HP z serii LaserJet Pro – modele M15 i M28 – to urządzenia dla przedsiębiorstw przystosowane do pracy w ograniczonych przestrzeniach roboczych. 

Drukarki laserowe HP do małego biura

Według HP są to „najmniejsze na świecie drukarki laserowe w swojej klasie”, czyli wśród monochromatycznych urządzeń do 500 złotych. Tak nieduży rozmiar nie ma mieć jednak negatywnego wpływu na ich możliwości.

HP LaserJet Pro M15
HP LaserJet Pro M15

Drukarki HP LaserJet Pro M15 i M28 mają sprawdzić się w mikroprzedsiębiorstwach i małych firmach. Drukują z maksymalną prędkością 18 stron na minutę, są przystosowane do pracy w cyklu 8000 stron na miesiąc i pozwalają oszczędzać energię (dzięki funkcji Auto-on/Auto-off). 

Producent zapewnia też o wysokiej jakości wydruków oraz chwali się łącznością bezprzewodową i możliwością obsługi za pomocą smartfona. Jak dodaje:

„Mikroprzedsiębiorstwa nigdy nie prosperowały tak dobrze, a współcześni przedsiębiorcy szukają produktów, które zajmują mniej miejsca i po prostu działają. Zaprojektowaliśmy naszą nową linię LaserJet Pro z myślą o prostocie, kompaktowym rozmiarze i przystępnej cenie, tak by właściciele firm mogli skupić się na prowadzeniu działalności, w domowym biurze, w niewielkiej firmie czy też w ruchu”.

HP LaserJet Pro M28
HP LaserJet Pro M28

Specyfikacja i cena HP LaserJet Pro M15 / M28:

 • Typ: monochromatyczne urządzenie laserowe A4
 • Funkcje: drukowanie (M15) / drukowanie, skanowanie, kopiowanie (M28)
 • Szybkość druku: 18 stron na minutę
 • Czas wydruku pierwszej strony: 8,2 s
 • Cykl roboczy: do 8000 stron na miesiąc
 • Jakość druku: 600 x 600 dpi
 • Wyświetlacz: tak, LCD ICON
 • Funkcje łączności: AirPrint, Cloud Print 2.0, Wi-Fi Direct, HP Smart
 • Łączność przewodowa: Hi-Speed USB 2.0
 • Podajnik papieru: na 150 arkuszy
 • Odbiornik papieru: na 100 arkuszy
 • Wymiary i waga: 346x348x280 mm, 3,9 kg (M15) / 360x427x347 mm, 5,4 kg (M28)

Podstawowy model HP LaserJet Pro M15 został wyceniony na 339 złotych, a oferująca dodatkowo skanowanie i kopiowanie drukarka LaserJet Pro M28 kosztuje 459 zł.

Źródło: HP

Komentarze

 • Kenjiro, #

  Nie kupujcie drukarek HP! Powód? Ta firma nie ceni swojego klienta, ale rzuca mu kłody pod nogi, gdy zechce skorzystać z alternatywnych tonerów, bo oryginalne kosztują aż 200 zł (i to w wersji mniejszej 1000 stron).
  Mało tego, już się w swojej karierze posuwała do blokowania konkurencyjnych tuszy przy okazji aktualizacji firmware/sterowników.
  Dla spokoju ducha lepiej omijać firmy, które zachowują się tak jak HP.

 • DreamerDream, #

  Masz świadomość, że oni własnie na tonerach głównie zarabiają? Choćby dlatego drukarki mają tak tanie, a tonery drogie.

 • lucjanos, #

  A ile taka drukarka miałaby kosztować ? Przecież to jest praktycznie plastik plus jeden/kilka metalowych płaskowników. Do tego grzałka, troszkę elektroniki i bęben światłoczuły za 30-40 zł. W takiej drukarce nie ma co więcej kosztować. Mało tego, rozbierając model z przed 15 lat i najnowszy okazuje się, że w środku jest to samo, tylko toner mniejszy z każdą serią.
  Z drugiej strony, jakby producenci sprzedawali oryginalne tonery po 80-100 złotych maks, to wielu użytkowników zrezygnowałoby z zamienników. To jest tylko pazerność producentów.

 • marcadir, #

  Nie musisz bić piany... Zamienniki są dostępne w rozsądnych cenach, przy nowych tonerach trzeba poczekać, ale zazwyczaj do pół roku po premierze są alternatywne tonery z chipami... Zaletą HP jest dostęp do części zamiennych...

 • mrocznysedes, #

  Za niedługo pojawią się zamienniki na 2k stron. ;-) Tak jak to jest w przypadku poprzedników M12, których już za bardzo nie można kupić. A HP to chyba specjalnie robi żeby przy każdym nowym modelu toner ze starszego nie pasował do nowego.

 • Radmen, #

  @Kenjiro
  Przesadzasz...

 • Kenjiro, #

  Być może, ale z dawnego HP tylko wydzielone HPE trzyma formę, bo obecne HP (czyli produkty domowe) spazerniało tak bardzo, że należy odradzać ich produkty, bo tylko głosowanie portfelem uczy pokory.

 • Fiona, #

  HP to była firma 20 lat temu. Moja stara HP 5L laserówka z tego co wiem drukuje i ma się dobrze.

  Teraz trzeba kogoś mocno nie lubić żeby mu polecić HP

 • ammarmar, #

  Ja kiedyś kupiłem LaserJeta CP1025 color do domu. Kosztował chyba z 800zł. Drukuję super-sporadycznie, może raz na miesiąc parę stron.

  Do takich zastosowań tego typu drukarki są genialne. Nawet tonery z zestawu wystarczą na wiele lat (ja w swojej jeszcze nie wymieniałem). Niezależnie od tego, jak długo drukarka stoi bezczynnie, włącza się i drukuje od ręki.

  Wcześniej miałem czarno-białego LaserJeta 1010, którego oddałem siostrze. Miałem go chyba z 5 lat i wymieniałem w nim toner raz, więc miałem gdzieś, że oryginał kosztował 200zł.

  Nie jest idiotyzmem kupowanie drukarek HP. Idiotyzmem jest kupowanie do domu drukarki atramentowej.

 • Fiona, #

  Nie prawda - są drukarki atramentowe które można śmiało kupić do domu. (jeśli ktoś potrzebuje kolor)

  Co do zakupów HP anno domini 2018 - nikt Ci nie broni kupić produktu tej firmy.

  Ja bym ich kijem nie dotknęła - z wielu powodów: (np. jakość, stosunek do zamienników, awaryjność, oprogramowanie, itd, itd)

 • Koriolan, #

  stosunek do zamienników to jest fatalny np u Xeroxa- mam szczerze dosyć zabawy w dobieranie zamienników, wymianę chipów itd w mojej 6125. Tak bardzo dosyć, że spakowałem ją w karton.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap