14 marca 2019, Mateusz Tomczak

GTA 6 na wyłączność PlayStation 5? Spokojnie, to tylko plotki

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole, Tematyka: SONY Grand Theft Auto Take-Two, Producenci: SONY Take-Two

Take-Two nie zostanie przejęte przez firmę Sony. Przynajmniej w najbliższej przyszłości. Szokująco brzmiące doniesienia okazują się jedynie plotkami.

W ostatnich godzinach w sieci toczą się gorące dyskusje, czy i jakie korzyści bądź starty mogłoby przynieść przejęcie Take-Two przez firmę Sony. Wygląda na to, że można je już kończyć, ponieważ wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi nic takiego nie będzie miało miejsca.

Zamieszanie wywołały doniesienia MarketWatch, wedle których rozmowy pomiędzy Take-Two i Sony są już w zaawansowanym stadium. W połączeniu z zauważalnym giełdowym wzrostem cen akcji Take-Two i odmową komentarza ze strony Sony wciąż brzmiało to sensacyjnie, ale dawało podłoże pod wspomniane dyskusje.

W końcu Bloomberg uzyskał jednak jakikolwiek komunikat ze strony Sony i brzmi on jednoznacznie - pojawiające się informacje nie są prawdziwe. Dość szybko z pierwotnych rewelacji zaczęło wycofywać się również pierwotne źródło, wedle którego zamieszanie wywołane zostało błędną interpretacją słów jednego z pracowników.

Uspokojeni? Rozczarowani? Take-Two ma pod swoimi skrzydłami kilka hitów, przede wszystkim serie Borderlands, Red Dead Redemption i Grand Theft Auto. Zdobywając je wszystkie Sony mogłoby pokusić się o wypuszczenie nowych odsłon na wyłączność (przynajmniej czasową) konsol PlayStation. Póki co na nic takiego się jednak nie zanosi.

Źródło: gamesindustry, Bloomberg

Komentarze

 • darioata, #

  Predzej bedzie exlusivem dla Epic Games Store!

 • Blackshadow, #

  Epic ma aż tyle kasy?

 • Wiedzmin69, #

  Google robi nowa konsole moze oni odkupia Rockstar

 • Stashqo, #

  Oby nie. Może skończyć się jak z Blizzardem po skumplowaniu z Activision, od obdarzonej wręcz kultem fabryki hitów do... no cóż, Diablo immortals :|

 • rTech, #

  Nigdy do tego nie dojdzie GTA jest serią zbyt rozpoznawalną i wybitnie sprzedającą się prędzej powstalaby jakaś inna seria na wyłączność nic więcej.

 • DrMjut, #

  Tusk też mówił, że nie jedzie do Brukseli, że to tylko plotki i proszę co mamy :)

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap