8 października 2018, Paweł Maziarz

G.Skill prezentuje pamięci Trident Z RGB DC o podwójnej pojemności

Kategoria: Komputery Podzespoły Pamięć RAM, Tematyka: G.Skill DDR4 RGB LED, Producenci: G.Skill

Moduły Trident Z RGB DC zostały zaprojektowane z myślą o nowych płytach głównych ASUS Z390. Użytkownicy mogą wykorzystać tutaj większą pojemności pamięci operacyjnej.

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji firmy ASUS, na której zaprezentowano m.in. specjalne, pojemniejsze moduły pamięci firmy G.Skill. Jakie dokładnie zestawy przygotował producent?

W ofercie producenta pojawiły się 2-kanałowe zestawy Trident Z RGB DC o pojemności 64 GB (2x 32 GB). Klienci mogą wybrać konfiguracje o taktowaniu 3000 lub 3200 MHz. Napięcie zasilające zostało zwiększone do 1,35 V.

G.Skill Trident Z RGB DC - płytka drukowana

Moduły bazują na kościach Samsung B-die. Producent zastosował tutaj powiększoną płytkę drukowaną i rozbudowany radiator z podświetleniem RGB LED, co może wpływać na kompatybilność pamięci w konfiguracjach z rozbudowanymi coolerami CPU.

G.Skill Trident Z RGB DC - specyfikacja

Zastosowanie modułów Trident Z RGB DC pozwoli wykorzystać więcej pamięci operacyjnej w płytach z dwoma bankami pamięci. Warto jednak zauważyć, że pojemniejsze moduły są obsługiwane tylko przez niektóre płyty główne ASUS z chipsetem Intel Z390 (lista wsparcia obejmuje modele ROG Z390 Maximus XI Apex, ROG Maximus XI Gene i ROG Strix Z390-I Gaming).

Cena i termin dostępności pojemniejszych modułów pozostaje nieznany.

Źródło: G.Skill, Marcin Jaskólski (foto)

Komentarze

 • mutissj, #

  a ja myślałem że jedno wejście dimm max obsługuję 16GB,

  co daje łączną pojemność dla 4x banków = 64GB,
  (czyli tyle ile max kontroler obsługuje)

 • Kenjiro, #

  Zgadza się, ale przy obsadzeniu tylko dwóch slotów możesz ustawić wyższą częstotliwość i niższe opóźnienia niż w przypadku wszystkich czterech slotów.
  Moim zdaniem nie ma to wielkiego sensu oczywiście, bo overclockerzy nie używają dużych pamięci, a osoby które ich potrzebują z reguły nie zauważą spadku wydajności pomiędzy dwoma, a czterema pamięciami.

 • Smuga, #

  Dobre jest to na płyty ITX gdzie zazwyczaj są tylko 2 sloty. Jak ktoś chce mieć potężną i małą maszynkę - ma łatwiej.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.