28 lutego 2019, Mateusz Tomczak

Gry z serii Resident Evil znalazły już 90 mln nabywców

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry PlayStation 3 Gry Xbox 360 Gry Xbox One Gry PlayStation 4, Tematyka: Survival horror Capcom Resident Evil, Producenci: Capcom

Capcom ma powody do zadowolenia. Tym bardziej, że grono odbiorców serii Resident Evil jeszcze się zwiększy.

Często mówi się, że gry z gatunku survival horror mają dość wąskie grono odbiorców. Nawet jeśli jest w tym trochę prawdy, można wskazać przynajmniej jeden wyjątek - serię Resident Evil.

Capcom pochwalił się, iż sprzedaż Resident Evil przekroczyła 90 mln egzemplarzy. Wynik obejmuje wszystkie odsłony (główne oraz poboczne) cyklu, który towarzyszy nam od 1996 roku. To największa perełka w ofercie japońskiego producenta i wydawcy. Tym bardziej, że wciąż widać potencjał na dalszą sprzedaż.

Sporą cegiełkę do wspomnianego wyniku dołożył najnowszy Resident Evil 2 Remake. W tym przypadku sprzedaż przekroczyła już 4 mln egzemplarzy. Warto przypomnieć, że premiera miała miejsce ledwie kilka tygodni temu.


Capcom może liczyć, że grono odbiorców serii jeszcze się zwiększy. Nie tylko z powodu wciąż znajdującego nabywców Resident Evil 2 Remake, ale również z racji kolejnych propozycji. Już w maju trzy gry z serii Resident Evil trafią na Nintendo Switch.

Źródło: Capcom, Resident Evil

Komentarze

  • AlexPL, #

    90 mln sprzedanych kopii =/= 90 mln nabywców. Jeden nabywca mógł kupić kilka kolejnych odsłon gry. Sądzę, że takich jest nawet sporo.

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap