6 marca 2019, Wojciech Kulik

Okulary Google Glass w podrasowanej wersji nadchodzą

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Technologie i Firma, Tematyka: Google rzeczywistość rozszerzona Google Glass Sprzęt do firmy Mobilna strona firmy, Producenci: Google

Prawdopodobnie już niedługo oficjalnie usłyszymy o okularach Google Glass Enteprise Edition 2. Gadżet ma być wydajniejszy, bardziej funkcjonalny i lepiej dostosowany do specyfiki pracy w fabrykach.

Choć założenia były intrygujące, rzeczywistość okazała się brutalna i okulary Google Glass opuściły rynek tak szybko, jak się na nim pojawiły. W 2017 roku zyskały jednak drugie życie za sprawą wydania Enterprise Edition – znalazły zastosowanie w przemyśle. Wkrótce ze swoich zadań gadżet ma się wywiązywać jeszcze lepiej, bo doczeka się niemałej modernizacji.

Nowe Google Glass (2019) – co się zmieni?

Jak podaje serwis 9to5Google, okulary Glass Enterprise Edition nowej generacji to przede wszystkim poprawiona specyfikacja. Sercem gadżetu ma być wydajny i energooszczędny, ośmiordzeniowy układ Snapdragon 710, któremu (zamiast 2 GB) towarzyszyć będą 3 GB pamięci RAM. Oprócz tego na pokładzie znajdzie się miejsce dla modułów LTE, Bluetooth 5.0 i WiFi AC, a dopełnieniem całości będzie kamera 32 Mpix (która zastąpi aktualną 8 Mpix i pozwoli na nagrywanie wideo w jakości 4K/30fps lub 2K/120fps).

Nowe okulary Google Glass zostaną również wyposażone w port USB-C. Takie rozwiązanie pozwolić ma na znaczące skrócenie czasu ładowania akumulatora, co jest niezwykle istotne, gdy urządzenie jest wykorzystywane w magazynach czy halach fabrycznych. 

Google Glass EE 2

Gadżety rzeczywistości rozszerzonej nie zdołały skraść serc zwykłych użytkowników, ale w zastosowaniach profesjonalnych radzą sobie całkiem nieźle. Przypomnijmy, że niedawno aktualizację swoich okularów zapowiedział Microsoft – więcej o HoloLens 2 możecie przeczytać w naszym newsie.

Źródło: 9to5Google, The Verge

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.