4 października 2017, Mateusz Tomczak

Google pokazuje nowe statystyki Androida - załapała się wersja 8.0 Oreo

Kategoria: Mobile Systemy operacyjne, Tematyka: Google Google Android Aktualizacja Androida Android 6.0 Android 8, Producenci: Google

Wśród posiadaczy smartfonów z systemem rozwijanym przez Google, najwięcej jest tych, którzy korzystają z wersji 6.0 Marshmallow.

Na początku każdego miesiąca Google przedstawia statystyki dotyczące popularności poszczególnych wersji systemu Android. Złośliwi twierdzą, że tak naprawdę niewiele się w publikowanych danych zmienia. To oczywiście drobna przesada, aczkolwiek ponownie potwierdza się, że aktualizacje postępują w niezwykle wolnym tempie.

Fakt, iż do najnowszego zestawienia załapała się wersja 8.0 Oreo potraktować należy jako ciekawostkę. Rynkowe udziały są tu bowiem marginalne - 0,2% i są zasługą smartfonów z serii Pixel oraz Nexus. Inni producenci dopiero ruszą z aktualizacjami, naturalnie tylko dla najnowszych modeli z wyższej półki. Właściwie jednym wyjątkiem może okazać się Nokia.

Android statystyki
dane obejmujące 7-dniowy okres kończący się 2 października

Jak widać, zdecydowanym liderem, z wynikiem 32%, pozostaje wersja 6.0 Marshmallow. Dalej jest niestety Lollipop (5.0 i 5.1) z udziałami na poziomie 27,7%, a dopiero na trzecim miejscu podium plasuje się Nougat (7.0 i 7.1) z zauważalnie niższym rezultatem 17,8%.

Do końca roku rynkowe udziały wersji 8.0 Oreo powinny zauważalnie zrosnąć, ale niekoniecznie z racji aktualizacji, a premier nowych flagowców. Dziś zobaczymy drugą generację Pixeli, nowości szykuje też między innymi Huawei.

Źródło: developer.android, androidpolice

Komentarze

  • xede0r, #

    hehe, nawet takie xiaomi z swoimi rilisami tzw. miui polska nie ma dla mojego mi5 jeszcze oreo i pewnie dlugo nie bedzie, wszystko zalezy od producenta i czasem od operatora

  • wojtek_pl, #

    Mam 6.0.1 Wygląda w miarę ładnie, działa stabilnie , po kiego mam wgrywać nowszą wersję ?

Dodaj komentarz

Dodawanie komentarzy tylko w wersji dla PC. Już wkrótce wersja mobilna.

Nie przegap

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.